Sada je: 16 tra 2024, 05:37.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

a čuj, samo ću ti reć da je Debian puno više od svojih forkova ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Da, u to sigurno vjerujem. I tražim pravo, a ne polovično rješenje. Doći će s vremenom.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
rudar je napisao/la:Hm, da, to je riješeno. No, sad zapinje CD/DVD player... više ne mogu pokretati CD-e niti DVD-e. Uopće ih ne prepoznaje, ne pokreće, ne reagira kad ih ubacim. :hmm
Postavio sam opet upit i na LMDe forumu, pa sad... :zabrinut


Čini se da sam pronašao rješenje za problem s CD/DVD playerom. Treba ubaciti disk (nije ni to uvijek jednostavno kako izgleda, katkad ne reagira ručno, pa sam otvarao kroz Caja, eject, i čitao usput prijavu greške koju sam naveo na LMDE forumu).

Kad je disk ubačen, pokrenem Brasero. Poslije desetak sekundi pojavi se na Desktopu ikonica s mojim diskom i dalje se s njime može normalno raditi (čitati, pisati, brisati, slušati, gledati). Ne vidim koju ulogu pritom igra Brasero, isključim taj program čim se pojavi ikonica s diskom (ukoliko ne želim snimati neki sadržaj na taj disk).

Slučajno sam isprobao ovaj postupak i eto, radi. Provjerio sam na dva desktopa na kojima sam instalirao LMDE kao jedini OS. Dakle, čini se da je time riješen i posljednji problem koji sam imao s ovom nadogradnjom, jedino ne znam zašto se pojavio i u čemu je stvar. Ali, treba biti zahvalan (i optimist) :zvizdi
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
meni neki dan poslije updatea više nije htjelo ništa radit...samo crn ekran i amen....
sad sam opet na Suse-u i sve 5....a baš imam volju promijenit distru ali neide i bok...
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Samo da odgovorim @rudaru. SolydX, odnosno SolydK je isto što je nekada bio LMDE KDE, tj. svaka od ovih distri (SolydX i SolydK) ima drugi DE ali ih razvija čovjek (mislim da mu je nick Schoelje) koji se prije zabavljao sa LMDE KDE i razgovarao je sa Clemom da to postane službeno podržana verzija ali Clem nije mogao zbog nedostatka resursa u vidu radne snage dati zeleno svjetlo za još jednu distru (tj. novi flavor distre) pa je ovaj otišao raditi distru pod drugim imenom. Znači, te su distre ustvari LMDE a ne čisti debian testing. ;)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Vec imamo teme za SolydX i SolydK
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Da, sjećam se da je Grof o tome pisao na forumu LZS.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
calisto053 je napisao/la:Vec imamo teme za SolydX i SolydK


Samo sam htio @rudaru pojasniti tko stoji iza tih projekata koje je spomenuo i ništa više! ;)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
TRZALICA je napisao/la:
Samo sam htio @rudaru pojasniti tko stoji iza tih projekata koje je spomenuo i ništa više! ;)


Pa, čini mi se da je već bilo dovoljno jasno. No, dobro, hvala na trudu.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
rudar je napisao/la:
TRZALICA je napisao/la:
Samo sam htio @rudaru pojasniti tko stoji iza tih projekata koje je spomenuo i ništa više! ;)


Pa, čini mi se da je već bilo dovoljno jasno. No, dobro, hvala na trudu.


Oprosti @rudar ali moram te pitati, pa ako ti je bilo jasno zašto si se onda pitao (na prethodnoj stranici) da li je SolydX Debian testing ili umaskirani LMDE?? :D pface
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.