Sada je: 18 tra 2024, 01:07.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nisam se ništa pitao. Iznio sam svoje mišljenje (ili zaključak) da se SolydX navodno (kako ga drugi predstavljaju) temelji na Debian Testing, a da meni SolydX izgleda kao LMDE s XFCE-om kao grafičkim sučeljem, što nije baš Debian Testing. A Debian Testing ću jednom instalirati kao jedini OS. I to je sve.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
The Cinnamon and MATE editions of Linux Mint 16 “Petra” were approved today, shipping the latest Cinnamon 2.0 and MATE 1.6 desktop environments. They will be available as RC (Release Candidates) on the 15th of November. Their stable release is planned for the end of the month.
(...)
The improvements featured in Linux Mint 16 as well as the latest MATE and Cinnamon desktops will be backported to LMDE and Linux Mint 13 in December.


http://blog.linuxmint.com/?p=2472


:hepihepi :drool :excited
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:
The Cinnamon and MATE editions of Linux Mint 16 “Petra” were approved today, shipping the latest Cinnamon 2.0 and MATE 1.6 desktop environments. They will be available as RC (Release Candidates) on the 15th of November. Their stable release is planned for the end of the month.
(...)
The improvements featured in Linux Mint 16 as well as the latest MATE and Cinnamon desktops will be backported to LMDE and Linux Mint 13 in December.


http://blog.linuxmint.com/?p=2472


:hepihepi :drool :excited

sta nekazes... pa ja znam i na koji server prvo uploadaju, navalite vec je tu :mrgreen:
http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/testing/
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Nakon jucerasnjeg updatea i restarta LMDE me je razveselio predblagdanskim kresiranjem Xorga.
Hitni mi je trebalo ucinkovito i pouzdano rjesenje, tako da sam se vratio na Mint 16. Sve radi savrseno! Dvostruko je brzi pri podizanju, a ocita je prednost i u svakodnevnom radu.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Tebi se baš ne da s LMDE-om... šteta. Naravno, guraj onda LM 16, ali znaš da ima kratku podršku. Stići će valjda uskoro LM 17 kao LTS, možda opet punih pet godina kao i LM 13, pa će onda biti sve OK.
Ja vozim svoj odavno 'sanjani' Debian Testing na laptopu već punih osam dana :hihi i sve je kako treba :thmb-up
Doduše, još uvijek ne vjerujem sasvim ni njemu, ni sebi, pa sam na jednom računalu instalirao Stable, na drugom zasad zadržao LMDE, a Testing još uvijek provjeravam, i pomalo koketiram sa Sid-om.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Kad budem radio radikalne promjene, onda cu vjerojatno prijeci na cisti Debian. Osim manjih misica, stvarno mogu reci da imam pozitivna iskustva na LMDE. Problem je ATIjeva grafika, tj. drajveri.
San mi je Debian + E17 ili MATE :ljubav
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Što se sučelja tiče, čini mi se da je Xfce favorit. Iako sam bio jako zadovoljan s Matom, ipak je Mate vezan prvenstveno uz Mint. Znam, oni sami posebno se ponose Cinnamonom, a Mate je ponuđen u cijeloj lepezi distri, od Sabayona preko Minta pa, eto, do Debiana, ali ipak mislim da kao sučelje nema budućnost. Odviše je vezan uz stari Gnome 2, pa će njegovi razvijatelji prije ili kasnije vjerojatno biti primorani na neke krajnje mjere da ga održe. Drugim riječima, mogli bi mu iz korijena promijeniti izgled i osobine, pa to više neće biti to. Treba dodati i da Xfce ima puno širu zajednicu i izgledno je da će postati zadani desktop u idućem stabilnom izdanju Debiana, što puno znači. Na kraju, osobno mi je najbolje sučelje poslije Mate i polako, ali sigurno se privikavam na njega.
Što se distre (Debiana) tiče, definitivno, prijeđi na njega! To je prava stvar (a nije ništa radikalno, ako je čovjek dulje koristio Mint, to je to, manje-više). Koliko znam, nedavno je i Mate ušao u repozitorije i može se namjestiti, ne bi trebao biti problem. Još uvijek mi teško pada rastanak s LMDE-om, poslije više od godinu i po uspješnog rada, ali nimalo ne sumnjam da je taj prijelaz pravi potez. Samo postupno: tamo gdje mi je zaista važno, stavio sam Stable i ostat će dok god bude primao podršku (a kao Oldstable može trajati i više od tri godine...). Tamo pak gdje mogu malo eksperimentirati, gurnuo sam Testing i dodao neke backports, pa ću vidjeti kako će proći. Zasad sve najbolje!
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
...ne znam ljudi kako vama funkcionira na LMDE-u Cinnamon 2.0 ali meni je na LM13 napravio opći nered. Skroz je bugovit, Nemo više nema nekih bitnih opcija u sebi (opet pretpostavljam da je bug u pitanju), nemogućnost isključivanja gašenja monitora ako je komp idle 5 ili 10 minuta... Baš su ga zeznuli! :/
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Problem je u tome što Cinnamon 2.0 nije backportan u LMDE. Jedino ga se može skompajlirati iz source-a. Tak da svaki dan čekam kad će se Cinnamon pojavit u repou.
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
Avatar
Postovi: 1225
Postovi: 1225
Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
Lokacija: Katoličke Čaire
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Archlinux
TRZALICA je napisao/la:...ne znam ljudi kako vama funkcionira na LMDE-u Cinnamon 2.0


Nikad nisam koristio Cinnamon. Samo Mate, uz LMDE, i Xfce, uz Debian.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.