Sada je: 10 tra 2024, 07:00.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako dobro shvatil , instalacija će biti iz txt moda a ne debian installer.ili?
Lutherus
Lutherus
mislim da je sadasnji installer prilagodjeni bsdov, ali da postoje namjere da se debian installer prilagodi i za bsd kernel.
sto ce od toga biti u konacnici, nemam pojma, vjerovatno bsd..
ali bsdov installer je ok, barem po mojim iskustvima sa freebsd-om.

who needz graphics.. :)
a to je slogan koji ce pratiti cijeli os- masa aplikacija se jos uvijek ne moze instalirati na njega..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
ništa , treba pričekati , ak se nevaram 25 . 6 izlazi novi Debian van , pa skinuti iso i i započetak ga zavrtiti u virtualboxu.ako se iskaže dobar stavljam ga na laptop.

a kaj se tiče bsd instalera sa mojim dosadašnjim bsd iskustvima freebsd se iskazal najboljime.
Lutherus
Lutherus
nije jos odredjen datum izlaska, zapravo trebalo je biti smrzavanje testinga slijedeci mjesec, ali su ga odgodili do nepoznatog datuma zbog previse release critical bugova, tako da se zapravo ne zna kad ce izaci.
neke procjene su tek na jesen i to ako sve bude islo po planu.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
samo nek on nama izađe.
Lutherus
Lutherus
Ja sam na squeeze, i imam jednu pomalo čudnu zamjerku. Naime, imam 14 gb usb stick formatiran u XFS, ali čitavi. Drugim riječima, nije sda1 nego čisti sda - paritcija je čitavi disk, umjesto da je ostavljeno par megabajta unallocated. Štos je da se taj stick uopće ne mounta automatski već moram koristiti pmount da ga se detektira. Skužio sam da je greška kod automounta da očekuje nešto tipa sda1 umjesto sda.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
a to ti je radilo prije?
uostalom ne bi li morao uvijek imati broj particije bez obzira da li na deviceu bila samo jedna particija ili njih nekoliko..?
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Radilo je na lenny normalno. Ako je čitavi disk formatiran u nešto onda će ti biti smao oblika sda/hda ili nešto takvo. Normaln ose ne formatira čitavi disk već se ostavi par mb u unallocted.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
prvi put cujem za to, a imam i usb koji je kompletno formatiran i vidi se particija na njemu.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.