Sada je: 16 tra 2024, 19:25.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ekipa,

evo mene opet nakon dosta dugog perioda neposjecivanja foruma, kao prvo jednostavno nisam imao potrebe posto ste me naucili skoro svemu u vezi linuxa tako da mi nije trebala pomoc i zahvaljujem se svima na tome :)

Naletio sam na mali problemcic koji nemam pojma kako da rijesim pa bih molio za pomoc
Posto mi je krepao komp uzeo sam si jedan mali laptop od 10 inca i naletio sam na na nesto sto mi se nikad nije dogodilo na drugim kompovima koje imam u kuci,htio sam postaviti sharing između svega a posto je sve na linuxu nije mi potrebna samba,do sad mi je gnome-user-share radio bez problema ,na laptopu to izgleda da nije slucaj.Vrtim ga na Debian 8 sa gnomšelom i imam instalirane nfs,nfs-kernel-server ,apache2.2-bin,libapache2-mod-dnssd i gnome-user-share,i jos neke lib-ove potrebne za sharing,to imam i na ostalim kompovima i sve radi bez problema ali ovdje izgleda da uopce nemogu to upaliti,

slika

sve on-off tipke su sive i nedaju se kliknuti,googlanje nije puno pomoglo,odgovor je samo instaliraj apache2.2-bin,libapache2-mod-dnssd i gnome-user-share sto sa i imao kod samog postavljanja i nije da prvi put to postavljam

probao sam preko nfs-a ali nautilus uopce nevidi ostale kompove a ni oni nevide njega,za sad idem preko sftp ali prebacivanja idu brzinom od 20-50 kb/s sto je neprihvatljivo,pitam se jeli mozda problem u tome sto je spojen preko wifi-ja ,ali nebi trebalo biti posto je veza između rutera i laptopa 11 mb/s a ostalo je spojeno preko zice,vec me malo sekira sto neradi kako treba

zahvaljujem na pomoci :)
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Riješeno,Pokido mi se hdd pa sam morao zamjeniti sad je debian sa mate gore i sve radi kako je red
Osjecam se blesavo sto sam ju otvarao uopće pface
mozete marknuti temu ...
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.