Sada je: 18 tra 2024, 03:23.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,
evo ja već neko vrijeme nisam imao neriješivih problema ali sad se nametnuo jedan koji nije toliko problem koliko smetnja, naime ovaj trashcan mi nije potreban na desktopu a nisam našao načina kako ga maknuti. Inače za razne distre postoji gconf-editor ili dconf-editor ali ne i za Debian, bar ne za Wheezy (za sid i testing ima), niti sam našao *.conf file u kojemu bi to riješio. Ima li tko iskustva s time ?
Zadnja izmjena: PunkBastard; 04 lis 2014, 21:59; ukupno mijenjano 1 put/a.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Na Mintu se to jednostavno rješava u Desktop Settings. Možda ti nedostaje neki paket dok si instalirao Mate? szbunjen
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Pogledaj pod system tools. Tamo bi se trebao nalaziti dconf. Ako ga nema instaliraj paket dconf-tools. Nakon toga dconf-editor open org > mate > caja > desktop.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
dupin je napisao/la:Pogledaj pod system tools. Tamo bi se trebao nalaziti dconf. Ako ga nema instaliraj paket dconf-tools. Nakon toga dconf-editor open org > mate > caja > desktop.

Potvrđujem, to je to! :thmb-up

@Punk - kako nema dconf za Wheezy? ;)
https://packages.debian.org/wheezy/dconf-tools
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
@calisto053(1) Instalirao sam Debian bez GUI-a, pa sam GUI ručno i prvo mate-desktop-environment-core jer sam mislio da će mi biti dovoljno to što core nudi, pa se ispostavilo da nije dovoljno i instalirao sam mate-desktop-environment (to je ovaj normalni jel) i gledao sam malo po postavkama i u Caja-i i desktop postavkama i nisam našao, ako znaš točno kako doći do toga molim te napiši mi.

@dupin, calisto053(2) Ima Wheezy dconf-tools, nisam niti napisao da nema, ali nema dconf-editor. I pretražujući net, naišao sam na neki odgovor na nekom forumu da bi navodno dconf-editor trebao doći sa instalacijom dconf-tools, a nema ga.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Čudi me da nije u system tools, ako ga imaš instaliranog. Znam da je glupo, ali probaj reboot. Ne može škoditi.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Nope, reboot nije radio, ali skontao sam da mi dconf ima CLI pa sam preko toga probao maknuti, sintaksa je:
Kod: Označi sve
dconf write /opt/mate/caja/preferences/confirm-trash false

nakon toga isto ništa.

edit: Ništa od toga, to je za onu potvrdu brisanja (da/ne). Evo sam sada išao raditi istu stvar kao i prije:
Kod: Označi sve
apt-get install --reinstall dconf-*

i instalirao mi i dconf-editor. szbunjen
Najgora stvar je što sam do maloprije isto to napravio najmanje 3 puta.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.