Sada je: 18 tra 2024, 19:44.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

nicky je napisao/la:Kratki odgovor na tvoje zeleno pitanje je: nikako

A ljudi ti pokušavaju objasnit da bez konkretnog errora ne mogu dati odgovor zašto ti se error javio.

ako nisi primjetio ja i ne pokusavam da napravim,,stvar jer bila i prosla,,reinstalirao sam system nanovo ..a sad me zanima kako da sprijecim da se opet ponovi isti slucaj,,da mi system preko noci postane neupotrebljiv a ja ni kriv ni duzan.
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.6GHz
Memory: 772MB - swap: 1.1GB graphic(RADEON):128MB
Operating Systems: .:: LMDE MATE Edition + KDE ::. .:: win XP ::.
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 ožu 2014, 23:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: .::LMDE - KDE::.
Abzeenth je napisao/la:Joj, dobro, pustite sad čovjeka. Nije ni prvi ni zadnji koji je loše postavio pitanje/opisao problem. Ako sam dobro shvatila, ionako je već reinstalirao sustav :hmm pa nema baš puno smisla natezati se dalje oko tog s Operom.

Ako se to ponovno dogodi, onda može napisati točno kakav error dobiva pa će se to moći rješavati. A za neke buduće potencijalne greške i probleme ne postoji neki magični lijek niti itko od nas ima kristalnu kuglu da bi mogao predvidjeti što sve može poći po zlu. Već smo napisali sve moguće savjete - čitati, paziti što se i kako instalira, ne pejstati komande napamet. I to je to.

-Ako se to ponovi prelazim na ms-dos!!!nezelim da se to ponovi ,,jel sad kontate??i zato sam i pokreno ovu temu da mi neko jasno pojasni kako da maximalno zastitim system od takvih nebuloza,,i dosad niko nije dao niti jedan kostruktivan prijedlog pface
..al mozda se neko konpetentan i javi,vidjecemo :(
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.6GHz
Memory: 772MB - swap: 1.1GB graphic(RADEON):128MB
Operating Systems: .:: LMDE MATE Edition + KDE ::. .:: win XP ::.
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 ožu 2014, 23:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: .::LMDE - KDE::.
koristi LTS distribucije, Debian Stable ili CentOS. te distribucije su stabilne koliko linux može biti stabilan i najčešće se (pogotovo Debian Stable i CentOS) koriste na serverima.
a dali smo ti općenite savjete kako koristiti linux jer nema konkretnog pravila koje moraš slijedit pa da sve i uvijek bude u redu i nitko ti nikad neće garantirat da će ti sve i uvijek savršeno radit. jbg, tako korištenje računala funkcionira.
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
salkof je napisao/la:koristi LTS distribucije, Debian Stable ili CentOS. te distribucije su stabilne koliko linux može biti stabilan i najčešće se (pogotovo Debian Stable i CentOS) koriste na serverima.
a dali smo ti općenite savjete kako koristiti linux jer nema konkretnog pravila koje moraš slijedit pa da sve i uvijek bude u redu i nitko ti nikad neće garantirat da će ti sve i uvijek savršeno radit. jbg, tako korištenje računala funkcionira.


Postoji razlog zasto ne koristim debian..dosta je tezak za koristenje,,nema firefox-a...a lts mint nisam uspio da instaliram
i mislim da je LMDE ubjedljivo najperspektivnija distra.al definitivno jos treba da napreduje i da se razvija...
i logicno da nezelim da svaki put kad instaliram program ili update da razmisljam hoce li mi to upropastiti system.
kolko sam primjetio na ovom forumu ima jako malo dobrih poznavaoca bash-a ,,terminala i apt-get zavrzlama...
a programera,,pa smio bi se kladiti da,, nema niti 1 :kava
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.6GHz
Memory: 772MB - swap: 1.1GB graphic(RADEON):128MB
Operating Systems: .:: LMDE MATE Edition + KDE ::. .:: win XP ::.
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 ožu 2014, 23:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: .::LMDE - KDE::.
adnan.jusic3 je napisao/la:kolko sam primjetio na ovom forumu ima jako malo dobrih poznavaoca bash-a ,,terminala i apt-get zavrzlama...
a programera,,pa smio bi se kladiti da,, nema niti 1 :kava

pa ako tako mislis promjeni forum... sretan ti sretni mi :)

imas sluzbene forume za svaku distru koju pozelis instalirati, tamo ce valjda znati
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
plati mjesečno 500 ojra paš vidit poznavaoca terminala i apt-geta ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
salkof je napisao/la:plati mjesečno 500 ojra paš vidit poznavaoca terminala i apt-geta ;)

ti bi odmah neki biznis pokrenuo :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
salkof je napisao/la:plati mjesečno 500 ojra paš vidit poznavaoca terminala i apt-geta ;)

:) ma salim se malo,,nekazem da nemate pojma o terminalu..
ali mi niko nije predlozio neku komandu kojom bi mogao da rijesim eventualni problem sa "slomljenim" paketima koji se na debian testing zna desiti
a svaki bolji poznavaoc terminala bi trebao da zna jednu taku komandu..to su valjda osnove :hmm
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.6GHz
Memory: 772MB - swap: 1.1GB graphic(RADEON):128MB
Operating Systems: .:: LMDE MATE Edition + KDE ::. .:: win XP ::.
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 ožu 2014, 23:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: .::LMDE - KDE::.
pa ima više dobrih poznavaoca, samo iz načina na koj si ti opisao problem, ni sam autor apt-get ti ne bi mogao pomoći. Što se rješavanja slomljenih paketa tiče, uzroka može biti više i zapravo se svodi na porketanje ove naredbe: "apt-get -f install", ali to u principu rješava samo najtrivijalnije probleme . Također, na debianu posotji firefox, samo se zove iceweasel.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
adnan.jusic3 je napisao/la:
salkof je napisao/la:plati mjesečno 500 ojra paš vidit poznavaoca terminala i apt-geta ;)

:) ma salim se malo,,nekazem da nemate pojma o terminalu..
ali mi niko nije predlozio neku komandu kojom bi mogao da rijesim eventualni problem sa "slomljenim" paketima koji se na debian testing zna desiti
a svaki bolji poznavaoc terminala bi trebao da zna jednu taku komandu..to su valjda osnove :hmm

problemi su uvjek moguci, sljedeci put ako zapnes negdje javi se dok boli a nekada prodje bol ;)

cisti debian nije uopce tezak za koristenje, daj mu jos jednu sansu i instaliraj ga
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.