Sada je: 19 tra 2024, 20:41.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

becho2150 je napisao/la:ako su ti to specifikacije racunara to jest da imas 772 mb rama i graficku 128 nemas sta traziti sa kde okruzenjem

nebi se nikako slozio,,jer LMDE s KDE-om mi radi znatno brze od win XP-a!
a i problem koji sam imao nema nikakve veze s KDE-om vec sa LMDE mate edition...dakle potpuno offtopic kometntar pface
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.6GHz
Memory: 772MB - swap: 1.1GB graphic(RADEON):128MB
Operating Systems: .:: LMDE MATE Edition + KDE ::. .:: win XP ::.
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 ožu 2014, 23:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: .::LMDE - KDE::.
a gle stari, ne možeš raći "neki error". Pa nije ti ovo windows gdje se bez čitanja stišće "OK". Nismo mi telepati da znamo što se dogodilo na tvom kompu i da to onda čarobno riješimo. također, paketni sustav je kompletno, potpuno i apsolutno odvojen od kde, mate, gnome i ostalih DE.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:a gle stari, ne možeš raći "neki error". Pa nije ti ovo windows gdje se bez čitanja stišće "OK". Nismo mi telepati da znamo što se dogodilo na tvom kompu i da to onda čarobno riješimo. također, paketni sustav je kompletno, potpuno i apsolutno odvojen od kde, mate, gnome i ostalih DE.

jeste zapeli za error ,,nesjecam se bas u slovo kako je pisalo..ipak je to bilo prije vise od mjesec dana..
otprilike je pisalo: cannot remove package "opera"..... bilo je jos texta ali nista konkretno...
kako je moguce da system nemoze nesto ukloniti???pa bar je brisanje jako prosta operacija :sokiran
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.6GHz
Memory: 772MB - swap: 1.1GB graphic(RADEON):128MB
Operating Systems: .:: LMDE MATE Edition + KDE ::. .:: win XP ::.
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 ožu 2014, 23:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: .::LMDE - KDE::.
adnan.jusic3 je napisao/la:znaci ispada da sam ja kriv sto sam instairao operu i sto sam eto odlucio da je uklonim???znaci to je bila moja greska???


Nije tvoja greška, ali tvoja je odgovornost. Ne kužim što si tako agresivan, salkof ti je samo ponovio isto što smo mi već prije njega napisali - treba čitati i paziti što instaliraš i koje naredbe upisuješ. Nije ti se Opera valjda sama od sebe instalirala i odlučila maknuti? Do greške je došlo tko zna zbog čega; možda je bilo nešto što si ti napravio, a možda i nije. To sad ne možemo znati, a nije ni toliko bitno kad si već reinstalirao sustav.

jedan od glavnih razloga sto uopste koristim Linux je veca brzina rada i stabilnost.ako linux nema te 2 osobine...zasto onda da koristim linux???


Nisu sve distre jednako stabilne. Ne rade sve jednako brzo na istim konfiguracijama. Opet, nitko te ne tjera da koristiš Linux... :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Kratki odgovor na tvoje zeleno pitanje je: nikako

A ljudi ti pokušavaju objasnit da bez konkretnog errora ne mogu dati odgovor zašto ti se error javio.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
ček, to se desilo prije mjesec dana i sada nas pitaš o tome? Gle, za u buduće: bez točnog errora uopće s enemoj zamarati sa pitanjima ovdej na forumu. Da budem kristalno jasan, sa pitanjima u stilu: "Imam problem i pojavljuje se greška, ne znam koja točno, al imožete li mi pomoći?" je automatski odogovr ne, i uopće ne postavljaj takva pitanja. To ti je kao da dođeš kod doktora i kažeš mu ta te nešto negdjke boli i očekuješ da on zna gdje i što je tome uzrok.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:To ti je kao da dođeš kod doktora i kažeš mu ta te nešto negdjke boli i očekuješ da on zna gdje i što je tome uzrok.

:lulz
hahaha pa obično i ideš doktoru da se ustanovi dijagnoza :) Inače biš drito do specijaliste ili kirurga.
Usporedba ti nije baš najsretnija...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
pa je. doktoru moraš reći da te boli npr. u predjelu vrata, a ne doktore "mene boli" ili "nešto nije u redu samnom, ne znam vam objasniti što", koja je dijagnoza i kako da spriječim da mi se ovo više ne dogodi? Vjerojatno bi te poslao u vrapče.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
@stefan: nešto te logika ne služi zadnje vrijeme? :hihi
@adnan: pročitao sam sve postove i doista se trebaš skulirat, bez hrpe uskličnika, upitnika i širenja negative. Pitanje si postavio, čekaj nekoga tko zna više o tom problemu. Iz pročitanog, rekao bih da ti je problem nastao pri gubitku/brisanju neke konfiguracijske datoteke za paket Opera. Pokušaj reinstalirat postojeći paket (ostao je sačuvan u /var/apt/cache mapi, tako nešto). Ako problem ne nestane, pokušaj ručno uklonit sve pakete koje opera nosi. I još jednom; smiri se, ok?
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Joj, dobro, pustite sad čovjeka. Nije ni prvi ni zadnji koji je loše postavio pitanje/opisao problem. Ako sam dobro shvatila, ionako je već reinstalirao sustav :hmm pa nema baš puno smisla natezati se dalje oko tog s Operom.

Ako se to ponovno dogodi, onda može napisati točno kakav error dobiva pa će se to moći rješavati. A za neke buduće potencijalne greške i probleme ne postoji neki magični lijek niti itko od nas ima kristalnu kuglu da bi mogao predvidjeti što sve može poći po zlu. Već smo napisali sve moguće savjete - čitati, paziti što se i kako instalira, ne pejstati komande napamet. I to je to.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.