Sada je: 18 tra 2024, 03:45.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo nam Ivana:
http://zimo.dnevnik.hr/tehnologija/debi ... _ETPhDWw24
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Debian i FSF udružili snage kako bi korisnicima slobodnog softvera pomogli naći hardver koji trebaju
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Pih... Prestigao si me! :P Ili je meni mail kasnije dosao.. ;)
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
http://debianfork.org/ Ekipa nije zadovoljna sa systemd te razamtra fork debiana ili da se debian vrati natrag na init. Problemi sa systemd su ti da ide filozofski protiv UNIX filozofije (radi samo jedno, i to radi dobro) jer u biti ne mijenja samo init već čitavi niz drugih stvari čime sam postaje kritčna točka koja može srušiti cijeli sustav bez problema, te doprinosi windowsizaciji linuxa (reboot sustava za svaki update da se primjeni što će imati teške posljedica na servere).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
kao što rekoh na drugoj temi, nadam se da će debian naći najpametnije rješenje jer su jedna od najutjecajnijih distri i puno toga ovisi o njihovim odlukama.
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
shrike je napisao/la:...te doprinosi windowsizaciji linuxa (reboot sustava za svaki update da se primjeni što će imati teške posljedica na servere).

Koristim systemd na Archu i nemam potrebu restartat sustav nakon nadogradnje. Otkud ti to? :zabrinut
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Bez i najmanje namjere da trollam i provociram ja ovdje puno stvari ne razumijem. Izgleda da ce debian postati zrtva vlastite konzervativnosti i taj neki fork ce vjerovatno biti najveci udarac linux zajednici od kada postoji. Bar ja tako mislim. Molio bih da mi neko pojasni ovo oko restartanja servera , jer to izgleda nisam shvatio i nije mi poznato u svakodnevnom radu sa serverima. Gdje su service reload i restart ? A bez uvrede ovaj term "windowsizacija" mi je u najmanju ruku , cudan. Pid1 je Pid 1 pa cak i on , kako god se svao moze crashati
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
I openSUSE se isto tako opredjelio za systemd i jako sam razočaran kao i jedan veliki dio korisnika.Neka onda promjene ime u closedSUSE :(
Avatar
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 08 lis 2014, 21:41
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory-Gnome
pajdina je napisao/la:I openSUSE se isto tako opredjelio za systemd i jako sam razočaran kao i jedan veliki dio korisnika.Neka onda promjene ime u closedSUSE :(

Nije samo open suse, i red hat ,centos,fedora i ostali derivati,pa svi suse derivati, pa arch i derivati... I tako dalje,u suštini svi osim debiana i čini mi se ubuntu. Nije valjda da pričamo o "closed Linux" A taj "jedan veliki dio" Suse korisnika mi je promakao. No sve to nije važno.Iskreno se nadam da će Debian ostati jedinstven, sve ostalo je ravno tragediji.
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
tresla se brda, rodio se mis.

da, systemd je linux only i ima podosta vise featura nego drugi initi sustavi.
da, i red hat driven je (kao i sami kernel, red hat developeri imaju daleko najveci postotatk kontribucije) i da, biti ce problema kod migracije.

ali generalno, sve i jedna major dista se okrenula systemdu, malo je nevjerojatno da su svi ti ljudi debili, a pogotovo ovi iz red hata koji zive od servera.

uglavnom, zutilo za uz kokice, fork bi ionako neslavno propao..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.