Sada je: 29 ožu 2024, 05:49.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,

Znaci, taze ( svjeza, nova, friSka ... ) i naravno moja prva, instalacija debiana.
Ne prepoznaje D - link wierless n 150 usb adapter, pocetnik sam skoro pa u svemu
tako da sam ovdje zastekao ... :place

Pomagajte ... :)
Avatar
Postovi: 16
Postovi: 16
Pridružen/a: 26 lis 2013, 22:05
Lokacija: Visoko, BiH
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Debian, #!, LMDE
Pozdrav i tebi! Mislim da će trebati više informacija s tvoje strane da bi se problem riješio. Evo moja dva savjeta:

1) Napiši koju si verziju Debiana instalirao? Stable, Testing...?
2) Pogledaj ovdje viewtopic.php?f=7&t=10982&p=201181#p201181, kako su meni pomagali sa sličnim problemom, i koje je dodatne podatke trebalo dati.

Sretno dalje!
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Hvala ekipa u svakom slucaju posebice zahvalio bih rudaru i jurastublic.

Nakon par dana silnih pokusaja i gubljenja nerava ipak sam se i ja kao i rudar odlucio za zicu.

Ha ja, jeste da sam si morao kupiti 10 metara kabla ( ne da se objesim od frustracije i nerviranja :) ) ali vrijedilo je.
Ma izdrzao bih ja jos koji dan uz to silno nerviranje i nervozu ali supruga je bila jos gora.

Nece u W-ovima da radi i gotovo, tri dana mi je kljucala po glavi da rijesim problem. I ja rijesio :thmbs-up .

Jos jednom hvala svima, a carkanje wireless i debian cemo ostaviti za godisnji odmor, mozda. :D
Avatar
Postovi: 16
Postovi: 16
Pridružen/a: 26 lis 2013, 22:05
Lokacija: Visoko, BiH
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Debian, #!, LMDE
Potpuno te razumijem... I moja stalno kljuca i kokodace, probleme moram rjesavati zbog nje. ;)
Uvijek se nesto moze nauciti, najbolje je kad samostalno istrazujes ;)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
bh_solid je napisao/la:Hvala ekipa u svakom slucaju posebice zahvalio bih rudaru i jurastublic.

Nakon par dana silnih pokusaja i gubljenja nerava ipak sam se i ja kao i rudar odlucio za zicu.


Žao mi je što (zasad) nisi uspio riješiti problem, ali me veseli što stiže još jedan korisnik LMDE. :thmb-up Osobno mogu o toj distri reći sve najbolje, poslije malo više od godinu i pol gotovo svakodnevnog rada.

Međutim, ja nisam više na žici, kod mene wireless sad radi bez problema. Prošao sam re-instalaciju i onda je sve dobro sjelo. Nadam se da će vremenom i tebi. U svakom slučaju, neka ti je sretan i uspješan put kroz GNU/Linux!

Na kraju, kao dodatni izvor informacija o Mintu pogledaj i http://linux.ri.eur.hr/
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.