Sada je: 19 tra 2024, 20:58.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Sa ovim naredbama možeš pratiti log systema. Pokreni ih u terminalu sa root ovlastima i čekaj da izgubiš vezu.
Kod: Označi sve
journalctl -f
tail -f /var/log/syslog
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
bikerbj je napisao/la:je ali se ipak dešava......


Danas i mene zeza na Xubuntu 14.04. Tek toliko da vidite da niste jedini. :-D .

slika

Internet mi trenutno radi i nema problema ali kad sam danas prvi put upalio komp nisam imao vezu.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 51 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Ima li tko problema sa "freezanjem" na Jessie ? Meni nekada radi savršeno po nekoliko dana, onda trebam nešto odraditi na windowsima i kad se vratim, Jessie radi neko vrijeme (nekoliko sati) i onda se sve smrzne, moram resetirati i onda radi ok. U logovima nisam ništa čudno našao, /var/log/messages prazan, dmesg ništa ne javlja, bootlog prazan također ako koristim systemd, kada je sysvinit, bootlog se popunjava tijekom boota uobičajenim informacijama.

journalctl sam morao omogućiti pa sada čekam da vidim hoće li se opet freezati pa ću i tamo provjeriti dali kakav error ili ikakav clue daje.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
bikerbj je napisao/la:zafrkava li koga internet na debianu 8......sve radi recimo ostavim komp na miru nekih 10-15min i internet više neradi.....a sve je kao ok....onda restartam mrežne veze i opet radi....


Ja sam imao taj problem na 32bit verziji. Izgleda da se nakon nekog vremena dns zblesira, barem je tako bilo kod mene. Nakon nekoliko minuta rada, jednostavno se više ne vidi niti jedan dns query poslan sa Jessie stroja. Nakon nekog vremena izgubim i IP spojivost i samo sam spojen na wireless, ali bez podatkovne komunikacije.

Ako ti nešto pomaže, imam atheros wi-fi karticu koja za sada radi uredno na 64bit Jessie i nisam imao nikakvih problema. Nažalost, nisam testirao žičnu vezu, samo bežičnu. Jel se to kod tebe pojavljuje na WiFi-u ili? Koja ti je mrežna kartica?

Ja sam pokušao guglati o tome bez rezultata i mislio sam da se problem nalazi čisto u mojoj kombinaciji miksanog wifi standarda g/n/an u kombinaciji s ovom karticom/driverom, ali kao što rekoh, x86_64 verzija radi sasvim ok, zasada barem. Možda je i nekakav powersave posrijedi..
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Postovi: 308
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: Debian Xfce
kod mene je žičana veza i realtek kartica.....sad imam instaliran debian 8 i za sad mi sve radi ok....mora da se je to riješilo sa nadogradnjama....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
prešao na debian jessie ..gnome
sviđa mi se.
All work and no play makes Jack a dull boy
Avatar
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 ruj 2014, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian
demento je napisao/la:prešao na debian jessie ..gnome
sviđa mi se.


S koje distre (ili eventualno OS-a, ako nije GNU/Linux) si prešao na Debian? Koje si radno okruženje ranije koristio? Koliko dugo koristiš Debian Jessie i Gnome kao radno okruženje? Zašto ti se konkretno sviđa?

Eto, možda bi ovo zanimalo više korisnika, radi usporedbe s vlastitim iskustvima.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Pa koristio sam do sada Kubuntu, zatim Manjaro te posljednjih nekih godinu dana Mint Cinammon.
Odlučih malo okušat Debian pa sam eto stavio ovo što sam naveo. Gnome mi se nekako najviše odgovara, ima sve što mi treba, a i vizualno je dobar (za moj ukus). Distra mi je jako brza. Usudio bih se reći i brža od Minta, i što se tiče boota i samog rada. Nemam neke dokaze za to niti sam radio testove, samo na prvi pogled. Više manje sve sam poštimao, uključujući non-free drivere i većinu mojih standardnih aplikacija pa ćemo vidjet kroz neko vrijeme hoće li bit problema.
Bio mi je jedan freeze, al mislim da mi je to do jednog eksternog diska dok sam kopirao nešto s njega..možda ima bad sector. Ostalo je sup :thmb-up

pa evo, možda od moje registracije ne forumu koristim GNU/Linux, a Debian Jessie već, pa otprilike, zadnjih 10 sati u kontinuitetu :))
Zvuči smiješno ali dovoljno je za prvi dojam da kažem da mi se sviđa :)
All work and no play makes Jack a dull boy
Avatar
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 ruj 2014, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian
Zahvaljujem! I ne izgleda nimalo smiješno. :thmb-up
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Poslovio se Ian:
https://bits.debian.org/2015/12/mournin ... rdock.html
http://arstechnica.com/information-tech ... ead-at-42/
Postovi: 164
Postovi: 164
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:11
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: XP, Linux nomad

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.