Sada je: 29 ožu 2024, 05:55.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Otvaram temu za streaming servise (filmovi, serije, TV, radio) koji rade na principu torrenta, a predstavljaju alternativu Kodiju. Ako mislite da tema ulazi u sivu zonu pravila ovog foruma, brišite bez žaljenja.

Prošle je godine silom ugašen odličan Popcorn Time - lagan, jednostavan i bogat sadržajem. Odličan za sve koji žele jednostavan servis bez previše dodatnih opcija. Razvojni tim je odlučio pokrenuti fork pod nazivom Butter, ali čini se da se cijela stvar ne pomiče s mrtve točke. Trenutno su dostupni brojni istoimeni lažni Popcorn projekti i, navodno, puni su malwarea.

Zanimljiva alternativa bi mogao biti Stremio. Radi na istom principu, čini se bogat opcijama, pokreće se iz vlastite arhive, tj. instalacija nije potrebna. Jest besplatan, ali nije otvorenog koda.

Iskustva, dojmovi? :anyone :geek:



slika


slika
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
imas PopcornTime Community koji ti je ustvari obican PT samo sto ga odrzava community. Probao i radi fino, ima dosta seedera i tako. Baci oko ovdje

edit: baci oko na reddit, tamo imas sve sto te zanima :)
(sefe nadam se da nisam nista ilegalno rekao sad :P )
Zadnja izmjena: audiosl4ve; 08 vel 2016, 20:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Uklonjeni linkovi na servise iz posta. :zamisljen
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Nikad čuo za popcorn time ali u wikiju vidim da je koristio sekvencionalni download, tako da se film može gledati dok se skida.
Pa to imaju i neki obični torrent klijenti.

Jel u te streaming servise spadaju Sopcast, Acestream i sl.? Jer ja volim ponekad pogledati utakmicu preko Acestreama ako se nigdje normalno ne prenosi. Nekad davno sam koristio i Sopcast ali Acestream je bolji.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Nikad čuo za popcorn time ali u wikiju vidim da je koristio sekvencionalni download, tako da se film može gledati dok se skida.
Pa to imaju i neki obični torrent klijenti.

Medijski sadržaj možeš gledati tijekom skidanja. U dodatnim opcijama programa odrediš hoće li ti to ostati na disku (u /tmp/) ili će se brisati zatvaranjem programa. Biras veličinu rezolucije koju ćeš gledati i ponuđene titlove na nekoliko jezika.
Možeš li navesti koji torrent klijenti imaju tu opciju?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
@ calisto053

Ne sekiraj se. Jesi li ti probao Stremio? Pitam zato jer prvi put čujem, pa me zanimaju dojmovi onih koji su ga koristili.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
upravo probao taj Stremio na Ubuntu 15.04. Radi stvarno jako lijepo, bez zastajkivanja, cak i titlova ima. Nije lose moram priznati!
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
dupin je napisao/la:Ne sekiraj se. Jesi li ti probao Stremio? Pitam zato jer prvi put čujem, pa me zanimaju dojmovi onih koji su ga koristili.

Nisam ga probao, pa nemam iskustava s njim. Popcorn sam koristio neko vrijeme i stvarno je vrhunski radio. Kad su ga obustavili (a taman sam složio finu listu favorita :-D ), prešao sam na Kodi i ne mislim se vraćati.
Ipak, sinoć sam skinuo i pokrenuo Popcorn Community čisto iz znatiželje. Ugodno me iznenadio, pravi deja vu.

Zanima me ova ideja sekvencijalnog downloada što je jura spomenuo. Koji torrent klijent to ima?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
nemoj me drzati za rijec ali mislim da je moguce da Vuze (Azerus). Nisam ga nikad koristio ali mislim da on to ima
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Ima qBittorrent. Pogledaj ovdje. ;)

Kažeš da koristiš Kodi. Do danas sam imao problema sa tim programom ( buffering problem), ali izgleda da je nadogradnja popravila stvar. Da ne jinxam. :zvizdi
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.