Sada je: 25 tra 2024, 19:48.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

i ja mislim da je sasvim ok to što se zahtjeva. humble bundleovi se reklamiraju kao cross-platform, a samo zapakirati nešto u wine ne znači da je to odmah cross-platform već da radi pod wineom. nije ni ms-office cross-platform, ali može radit pod wineom. razlika je što se ms-office ne reklamira kao cross-platform jer to ni nije. e pa ako nešto reklamiraju i znaju naplatit, onda bi trebali moći i ispoštovat svoj dio dogovora.

@suko ako su drugi manji indie studiji mogli, onda su mogli i oni. a ako nisu mogli, nisu se trebali gurat. situacija nije uopće pravedna prema ostalim indie studijima koji su stavili dio svojih resursa na to da igru stvarno naprave da radi nativno... kako se osjećaju ti drugi indie studiji? vjerojatno kao budale koje su bacile pare u vjetar jer su to uradile jer poruka koju su im ovi poslali je, evo mi smo prošli bolje od vas suckeri koji ste portali igre..
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Problem je bio u zvuku:
From the FAQ (http://support.humblebundle.com/custome ... ndle-v-faq):
Q: Why is Limbo for Linux a wrapper?
A: Unfortunately the audio for Limbo is middle-ware which could not be properly ported.

Znači, nisu mogli portati, a da im ostane zvuk.

@pootzko Imaš pravo, malo je nefer prema drugima koji su uložili novce u portanje.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:Znači, nisu mogli portati, a da im ostane zvuk.

E vidiš, to me smeta. Pa neka naprave da radi. Postoji li zvuk na Linuxu?
Možda nije jednostavno u konkretnom slučaju, ali sve skupa me ne zanima dok god Linux ne bude platforma za igre jer ima potencijala, samo treba praviti igre za Linux. Kako će se stvoriti potražnja ako nema naslova? (kokoš ili jaje dilema).

Wine je improvizacija. Koristan i kompleksan projekt, ne omalovažavam Wine, ali nije to to. Međutim, možda igre i programi prilagođeni Linuxu pomoću Winea u ovom trenutku i nije tako loš potez. Netko potrudio bar to napraviti i možda ako vidi da ima interesa krene s nativnim kodom. Možda i griješim.

I onda tom čovjeku mi kažemo: "Odi ti lijepo pa prodaji za Windowse! Mi ne uzimamo takve stvari."

Da, to bi bilo grubo i bahato reći na takav način, ali zapravo je ispravno. Treba više takta. S bezobraznim porukama ništa se ne može postići. Ona peticija mislim da nije baš do te mjere loše napisana, ali neke su izjave u njoj neodmjerene.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Što se mene tiče, ako je platinum wine, nije mi bitno. Primjer: WoW. Ko da ga je Blizzard pisao za wine.
Avatar
Postovi: 87
Postovi: 87
Pridružen/a: 26 lis 2010, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: CP/M
je istina da nije fer, neki mali studio se potrudio da napravi native linux i zavrsi na humbleu a ovi nisu bas a zaradili su na lumbu jaaako puno a sada ce opet...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Ovo bi bilo odlično da se ostvari:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... px=MTEyMTA
Prednost GOG-a je što nijedna njihova igra nema DRM, a i većina igara je dosta kvalitetna i povoljna(pogotovo kad su akcije).

Tko ima GOG neka glasuje:
http://www.gog.com/en/wishlist/site/add ... s_of_games
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
gog ti je u novome play on linux. staviš username , passwd od gog accounta i kupuješ igre preko play on linux i odma tamo instaliraš.
Lutherus
Lutherus
Ali opet je potreban Wine? Svejedno, nisam znao, dobra stvar ;)

Ova peticija traži da stave linux verzije za sve igre koje imaju tu mogućnost, znači bez nekakvih wine layera ili emulacija.
If a game has a Linux version and it is made and supported by the developer please allow the option to download the Linux version if at all possible.
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
To bi značilo da treba te igre portati na Linux jer to nisu Linux igre ili pak da treba napraviti open source engine no onda ti opet trebaju data fajlovi od orginalne igre da možeš igrati jer samo sa enginom nema igre.
Dok je pak jako malo igara rađeno nativno i za Linux i jako teško će se naći gore.
Lutherus
Lutherus
Da, nisu to sigurno sve igre, ali ima ih.
To će dobro doći onima koji su već kupili igru koja ima native Linux verziju, ali nije dostupna na GOG-u.
Npr. Trine ili pak novi Carmageddon kad izađe :excited :drool
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.