Sada je: 29 ožu 2024, 07:29.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 14:00
punti je napisao/la:Minecraft je avion u odnosu na ovo. Hint: 3D. Ali Minecraft nije topic. I zato DF pored svih svojih izuzetnih kvaliteta ne igraju milijuni igrača i ne naplaćuje se.

Ja opet po grafici:
Naravno, možemo živjeti i u terminalu, ali, eto, ipak su nam nasilno nametnuti razna nepotrebna grafička okruženja poput GNOME, KDE, XFCE, LXDE itd.
Toliko o nebitnosti vizualnog okruženja.


Ne, nije. Tvoj "argument" je da je grafika ružna. Grafika u Minecraftu je očajno ružna, ali eto, miljoni korisnika. Što ti zamišljaš, da je to do grafike? Nadalje, kakve veze s bile čime imaju činjenice da 1) DF ne igraju miljoni 2) ne naplaćuje se? Tvoje povlačenje tih "argumenata" implicira da si zamišljaš da su 1) popularnost 2) naplaćivanje nekakvi kriteriji kvalitete igara.

I ponovno - ti si JEDINI koji si ZAMIŠLJA da je grafika (ili nedostatak) iste nekakv problem ljudima koji vole ovakve igre. Uvlačenje DE-ova je taktika razvlačenja ove "rasprave" na nevezane stvari. Ne tako davno je Lutherus objavio post sa hrpom logičkih i inih pogrešaka pri raspravljaju, pa ti ga ovom prilikom toplo preporučam.
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 14:37
Ti si počeo usmjeravati raspravu u drugom pravcu pozivanjem na Minecraft. "Probaj to pitati na nekom topiku za Minecraft", reče. Ja sam postavio pitanje na topiku o DF. A ti mi nisi odgovorio nego ideš prebacivati lopticu i odvlačiti je u smjeru "Minecraft ima također sranje od grafike, košta 20$ pa ga ipak igraju milijuni". Šta misliš koliko bi ga ljudi igralo da je u ASCII grafici?
Hajdemo natrag do logike - DF ne igraju milijuni iako je besplatan jer: a) grafika sucks b) sve je to nečija zavjera.
Da te podsjetim, prilikom ocjenjivanja kvalitete igara, obično se obrađuje više faktora od kojih su neki: grafika, igrivost, zvuk, priča, cijena.
Nadalje, ovdje je spomenuta samo jedna osoba koja navodno igra DF, te dvije koje su pokušale, od kojih jedna nije ni započela, a druga je odustala. Misliš li da kvalitetnija grafika nije faktor koja bi obojicu možda jače privukla da malo žešće zaigraju DF obzirom da je to "kvalitetna igra"?
Avatar
Postovi: 87
Postovi: 87
Pridružen/a: 26 lis 2010, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: CP/M
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 15:40
Molim vas smirite tenzije i krenite u konstruktivne rasprave.
Složite se u tome da se ne slažete i završite ovo prepucavanje.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 15:53
Za dobru igru sve kaj trebaš je set diceva, papir, gumica, olovka i punoooo mašte.
Lutherus
Lutherus
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 16:40
Slažem se u tome da se ne slažemo. Peace?
Avatar
Postovi: 87
Postovi: 87
Pridružen/a: 26 lis 2010, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: CP/M
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 17:52
Lutherus je napisao/la:Za dobru igru sve kaj trebaš je set diceva, papir, gumica, olovka i punoooo mašte.


QFT

Argument koji pokazuje da je grafika najmanje bitna! :thumbs
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 17:53
Lutherus je napisao/la:Za dobru igru sve kaj trebaš je set diceva, papir, gumica, olovka i punoooo mašte.


E morat ces mi jednom D&D objasnit.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 18:03
max360se je napisao/la:
Lutherus je napisao/la:Za dobru igru sve kaj trebaš je set diceva, papir, gumica, olovka i punoooo mašte.


E morat ces mi jednom D&D objasnit.



tu se nema kaj objašnjavati.nađi ekipu i pridruži se. btw http://igranje.org/forum/
Lutherus
Lutherus
Re: Dwarf Fortress
24 tra 2012, 23:05
punti je napisao/la:Ti si počeo usmjeravati raspravu u drugom pravcu pozivanjem na Minecraft. "Probaj to pitati na nekom topiku za Minecraft", reče. Ja sam postavio pitanje na topiku o DF. A ti mi nisi odgovorio nego ideš prebacivati lopticu i odvlačiti je u smjeru "Minecraft ima također sranje od grafike, košta 20$ pa ga ipak igraju milijuni". Šta misliš koliko bi ga ljudi igralo da je u ASCII grafici?


I dakako, ponovno ne. Radi se o analogiji za tvoju pizdaričnu izjavu da je grafika bitna. Nadalje, imaš obraza kada pokušavaš meni prebaciti lopticu za taj pokušaj nakon što si ga ti bezobrazno pokušao povući s DE-ovima. Što se tiče publike za MC, tone su igara s boljom grafikom pa su neslavno propale. Hrpe potpuno besplatnih igara imaju bolju grafiku pa nemaju takvu publiku. To je zato (i ne mogu vjerovati da ti ovo moram opet ponavljati) što je grafika nikakav faktor u ovom slučaju.

Hajdemo natrag do logike - DF ne igraju milijuni iako je besplatan jer: a) grafika sucks b) sve je to nečija zavjera.
Da te podsjetim, prilikom ocjenjivanja kvalitete igara, obično se obrađuje više faktora od kojih su neki: grafika, igrivost, zvuk, priča, cijena.
Nadalje, ovdje je spomenuta samo jedna osoba koja navodno igra DF, te dvije koje su pokušale, od kojih jedna nije ni započela, a druga je odustala. Misliš li da kvalitetnija grafika nije faktor koja bi obojicu možda jače privukla da malo žešće zaigraju DF obzirom da je to "kvalitetna igra"?


Možda da si isprobao igru, ne bi pisao ovakve gluparije. Radi se o kompleksnosti. Kao što si možda mogao naslutiti iz zoletovog posta, vrlo je kompleksna. Gameplay - znaš ono što je u igrama najbitnije, toliko da je u imenu tih objekata - game - je vrlo "dubok". Teško ga je svladati. To je jedna privlačnost tog tipa igara.

Naposljetku ću ponoviti da postoje razni tilesetovi za igru koji ju grafički uljepšavaju ako te specifično bode u oči ASCII. Naravno, imam osjećaj da ni to neće biti dosta, jer tileovi nisu animirani, 3D, holografski, i općenito igra nije tipa kakve ti voliš. :zamisljen
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
Re: Dwarf Fortress
25 tra 2012, 06:09
jjj koji ti je k...?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.