Switch to full style
Igranje pod Linuxom.
Odgovori

Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 19:19

Igra li itko igre na ovaj način? Ja trenutno držim PC u dual bootu, i kada hoću zaigrat malo, onda se ulogiram na Windowse. Instalirao sam VirtualBox na Ubuntu i u njemu konfigurirao Windows XP. Unutar Windowsa sam instalirao Guest additions. Performanse se čine ok. Probao sam instalirat recimo Guild Wars i pokrenut, međutim javlja da nemam instaliran DirectX. Nakon skidanja i instaliravanja DirectX-a i dalje mi baca istu grešku...Dal je netko naletio na isti problem?
Btw, da li sam dobro skužio da Guest additions zamjenjuju drivere koje bi inače instaliravao u Windowsima (chipset, video, audio)?

Wine još nisam ni isprobao jer sam čuo od dosta ekipe da je to prevelika gnjavaža. Također sam čuo da je recimo playonlinux dosta dobra aplikacija koja koristi wine. Ima li netko iskustva sa njim?

Re: Windows igre na linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 19:22

S VirtualBoxom se nećeš naigrati :)
Wine je za to, neke igre rade sasvim dobro, neke nikako. Pregledaj http://appdb.winehq.org/

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 19:25

virtualbox nikada pokusao koristiti za igre kao ni playonlinux... pomocu winea sam dosta igra pokrenuo i igrao iako i sa volim windoze u dual bootu za igranje i to uglavnom i koristim

u linuxu samo igre za linux :)

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 19:29

Winetricks je obavezan.

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 19:32

It's dangerous to go alone! Take this http://wiki.open.hr/wiki/Wine

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 20:02

wine je ok do verzije 1.2, ali od 1.3 polagano i defintivno od verzije 1.4 pa na dalje radi sve lošije i lošije. Pomalo komično, sa svakom idućom verzijom wine-a mi je radil omanje i manje aplikacija do trenutka da mi sa 1.4 više nije radilo ništa. Sada sam se vratio na verziju 1.2 i sve je tip top

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 20:14

Meni začudo radi sve ok na najnovijoj verziji, ali često je znalo biti to što si opisao i sa starijim verzijama prije 1.0. U jednoj radi super neka igrica, a u idućoj s kul "poboljšanjima", nezahtjevna igrica (konkretno GeneRally) koja inače radi pod win 98 na P166 bez problema, odjednom zapinje i trza na puno jačem stroju.

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 20:19

VTMB zadnje radi dobro sa 1.3.14, civ 4 sa 1.3.15, sa 1.4 i 1.5 čak starcraft koj uvjek radi dobro šteka.

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 20:36

wine 1.5.1-1, Civ 4 i MoW rade dobro, upravo isprobao. Ne mogu procijeniti ima li razlike u brzini u odnosu na prijašnje verzije, pa pretpostavljam da nema.

Re: Windows igre na Linuxu (VirtualBox, Wine)

14 tra 2012, 20:53

Vidiš meni neradi. Zapravo radi, neradi BTS s time nije da neradi no neznam dal bi mu stavil više od bronze ako i toliko.
Odgovori