Sada je: 29 ožu 2024, 07:57.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

E pa stvari stoje ovako!
Većina vas zna za RuneScape MMO igra,ali imam problema.Instaliro sam javu i sva ta sr*nja što trazi,ali idalje mi u učitavanju izbaci eror!!!

Moze pomoć,igro sam RuneScape na windowsima i tamo sve radi,ali na crunchbangu nista neradi kako bog zapovjeda.svaku stvar sto idem napravit nikad neradi kao na windowsima,očidledno cu prestat koristit linuxe,svi govore kako su super i jednostavni...e pa jesu bibe!
htjeo sam stavit mali banner di piše da koristim #! crunchbang ali "Određene kodove ne možeš koristiti" -.-
Avatar
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 27 vel 2012, 14:32
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
za početak, linux je samo jedan, a to je kernel. drugo, linux nije windows i ne pokreću se .exe fileovi kao na windowsima.
ako baš želiš koristit .exe aplikacije, probaj ih pokrenit preko winea.
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
runescape nema klijent za linux, samo za windowse i mac iako se moze igrati i preko browsera ali preko jave koja je smece vec i na windowsima a na linuxu jos gore...

na ubunteku sam instaliro icedtea java plugin i uspio pokrenuti runescape preko browsera iako sugavo izgleda u onom malom prozorceku... a nakon sto izadjem iz igre vise nece uci... ah java... a mozda je neki problem u ovoj mojoj beti novog ubuntua tko ce ga znati

u svakom slucaju nemos ocjeniti linux kao los ako ti ne radi igra koja nije ni pisana za linux... a smece od jave zanemari :)

ako si neki igrac i ne zelis igrati igre koje su za linux nego one koje nisu mozes preskociti linux ili napraviti dualboot tako kada ti se igra udjes u windowse... za sve drugo tu je linux i dobra ekipa na forumu :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:... za sve drugo tu je linux i dobra ekipa na forumu :mrgreen:
:thumbs :bravo spiti
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
hahah...a ok...ma gledam tutoriale,svima radi samo meni ne...meni nece ni otvorit...dopola dođe i eror...
htjeo sam stavit mali banner di piše da koristim #! crunchbang ali "Određene kodove ne možeš koristiti" -.-
Avatar
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 27 vel 2012, 14:32
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
KoCif je napisao/la:hahah...a ok...ma gledam tutoriale,svima radi samo meni ne...meni nece ni otvorit...dopola dođe i eror...

ubuntu :mrgreen:

i ne brini ne rade sigurno svima... pogledo jedan tutorijal i stvarno je bio dugacak tako da ne bi bilo cudno da negdje grijesis a da neznas ;)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Btw cisto informativno, sta ne koristi i taj runescape client javu?

No da se vratim na pitanje... Instalacija jave dugacka :S
@KoCif
ajd daj output naredbe
aptitude search jdk jre icedtea
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
KoCif je napisao/la:... na windowsima i tamo sve radi,ali na crunchbangu nista neradi kako bog zapovjeda.svaku stvar sto idem napravit nikad neradi kao na windowsima,očidledno cu prestat koristit linuxe,svi govore kako su super i jednostavni...e pa jesu bibe!


Mislim da je s 14 ljeta, gaming visoko na listi prioriteta, a tu linux nije na svom terenu. Znači, ako igra ne radi, linuxi su bibe.
Kad linux kritizira iskusni linux korisnik, još k tome argumentirano, kao u temi: viewtopic.php?f=1&t=8475 , to mogu prihvatiti, ali ako linux dečku ne valja jer ne rade windows igre, onda me to smeta.
Postoji i jednostavna stvar koja se zove dual-boot. A postoji i solo instalacija windowsa.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Neznam kako uopce iz toga sto je napisao mozes zakljucit da mu GNU/Linux ne valja jer mu ne rade windows igre... Po mom razumjevanju prije zbog toga jer mu stvari ne polaze za rukom...
A i da mu nevalja GNU/Linux jer na njemu ne rade odredene igre(citaj: igre napisane za ms windows), sta sad? I to je generalno valjan razlog...
Mada da je bezobrazno napisao post to je...
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Netko je napisao/la:Neznam kako uopce iz toga sto je napisao mozes zakljucit da mu GNU/Linux ne valja jer mu ne rade windows igre... Po mom razumjevanju prije zbog toga jer mu stvari ne polaze za rukom...
A i da mu nevalja GNU/Linux jer na njemu ne rade odredene igre(citaj: igre napisane za ms windows), sta sad? I to je generalno valjan razlog...
Mada da je bezobrazno napisao post to je...
OK, možda sam ga krivo shvatio i prerano optužio za neosnovano kritiziranje Linuxa...
Uglavnom, Linux nije Windows.
Nisam za polemiziranje.
Nadam se da bu mali otkrio ono nešto zbog čega mi ostali godinama koristimo Linux.
Toliko od mene u ovoj temi.
Over and out
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.