Sada je: 18 tra 2024, 21:28.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Grof je napisao/la:
drade je napisao/la:
Kod: Označi sve
glxinfo | grep -i s3tc


EDIT: Koju MESA verziju imas ? Moguce je da samo to trebas nadograditi.


Na grep ne dobivam ništa, imam Intel grafu. Piše nekaj na Phoronixu da zapravo zbog patenta te s3tc kompresije uopće nema u otvorenim driverima. Možda je u tome....


Pokusaj instalirati paket:
libtxc-dxtn


Moguce je da ce naziv paketa varirati na tvojoj distribuciji (npr. libtxc-dxtn0 ili nesto drugo).
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
http://www.ubuntuupdates.org/packages/show/309632

libtxc-dxtn (1.0.1-0.1~edgers~natty) natty; urgency=low
.
* Package from marillat@debian.org at debian-multimedia.
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
Sve rade (osim Minecrafta, koji se ne slaže lijepo s OpenJDK), iako su Hammerfight i Cogs neigrivo spori na mom računalu. Iako Hammerfight zapravo ima nekih problema s mišem, što je jedini upravljački uređaj khm khm, pa nikako ne bi smio biti tako neresponzivan.

CrayonPhysicsDeluxe je bio najproblematičniji, treba hrpu starih libova, ali nakon svega toga radi fino.
V^6 i And Yet... besproblematične. AYIM me iznenadio, davno isprobah demo i bio je užasno spor, a ovo je OK.

@Grof
Ne znam jesi li vidio, ali trenutni build Cogsa ne treba S3TC. Ni moji driveri ga ne podržavaju, ali radi. Iako progunđa nešto o "inefficient fallback", eh.
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
jjj je napisao/la:@Grof
Ne znam jesi li vidio, ali trenutni build Cogsa ne treba S3TC. Ni moji driveri ga ne podržavaju, ali radi. Iako progunđa nešto o "inefficient fallback", eh.


Nisam. Ne znam od kuda ni skinuti taj posljednji build Cogs-a za Linux, kada na njihovoj stranici ne nalazim uopće mogućnost skidanja Linux verzije.

Imaš kakav link, od kuda to skinuti?
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Nisam. Ne znam od kuda ni skinuti taj posljednji build Cogs-a za Linux, kada na njihovoj stranici ne nalazim uopće mogućnost skidanja Linux verzije.

Imaš kakav link, od kuda to skinuti?


Pa ponovno s bundle stranice. Verzije tamo bivaju updejtane kako što sređuju.

Evo što kaže u readme fajlu:

(This information will be available in README-linux.txt in the installation.)

Thank you for supporting the Humble Indie Bundle #3!

This is Cogs for GNU/Linux.

Please report any bugs here:

http://bugzilla.icculus.org/

An email list for discussion (not bug reports!) is available here:

http://icculus.org/mailman/listinfo/cogs


Changes over Build #1:
- Game now works on systems without S3TC support. If your system has buggy
S3TC support, you can disable it with the -nos3tc command line option.
- Fixed game rendering on ATI's fglrx drivers.
- Added -force command line option to ignore hardware compatibility warnings.
- Removed some debug output that got left in by accident.


Enjoy!

--ryan.


(HIB#3, Build #2)

Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
Mrak....

BTW dodali su još jednu igru u Bundle (Steel Storm: Burning Retribution) jedno 750 MB-a pucačina...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Mrak....

BTW dodali su još jednu igru u Bundle (Steel Storm: Burning Retribution) jedno 750 MB-a pucačina...


Druga epizoda Steel Storma? Eeeeeexcellent :)
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
Meni je S3TC problem kod svih bundleova do sad - jednostavno se radi o patentiranoj tehnologiji koja ne dolazi s slobodnim grafičkim upravljačkim programima (iako postoji mogućnost da se ručno doda i integrira u MESA-u). Ova slobodna implementacija za "free world" što drade predlaže također mi ne radi - pljuga. Kad bih želio igrati (neke) igre iz HIB-a morao bih instalirati vlasničke upravljačke programe :(
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:Meni je S3TC problem kod svih bundleova do sad - jednostavno se radi o patentiranoj tehnologiji koja ne dolazi s slobodnim grafičkim upravljačkim programima (iako postoji mogućnost da se ručno doda i integrira u MESA-u). Ova slobodna implementacija za "free world" što drade predlaže također mi ne radi - pljuga. Kad bih želio igrati (neke) igre iz HIB-a morao bih instalirati vlasničke upravljačke programe :(


Kod svih? Nije li ipak samo kod Frozen bundlea? A već napisah, Cogs radi i bez toga, makar se polumrtvo vrti (punnnnnn) na mom računalu.
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
jjj je napisao/la:Kod svih? Nije li ipak samo kod Frozen bundlea? A već napisah, Cogs radi i bez toga, makar se polumrtvo vrti (punnnnnn) na mom računalu.


I kod Frozena i kod nekih igara (3D, ne znam više kojih) iz prijašnjih bundlea... :( (a možda je bila i stvar u lošim 3D performansama za slobodne drivere za radeonke, ne sjećam se)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.