Sada je: 19 tra 2024, 06:22.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Starcraft 2 radi u fullscrennu, ali kada bi se slikalo u fullscrennu zlobnici bi rekli da je napravljen screenshot u windowsu tako da mislim da je sada jasno...
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
Archer je napisao/la:Starcraft 2 radi u fullscrennu, ali kada bi se slikalo u fullscrennu zlobnici bi rekli da je napravljen screenshot u windowsu tako da mislim da je sada jasno...


meni fullscreen neradi uvijek.no nije ni važno.
Lutherus
Lutherus
Ja nemam nikakvih problema radi sve full imam wine 1.3.6 i nisam imao nikakvih problema do sada, a radio sam po uputstvu koje sam postavio u par posteva pre...
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
budem probo idući put kad bootam linux.
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
Evo meni dođe ovakav ekran kad pokrenem igru u fullscreen.Zapravo mi takav ekran dođe na svakoj iole novijoj 3d igri doke se one starije smrznu.

slika


Stvar je do ati drivera i wina. trenutna verzija wina je 1.41
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:Evo meni dođe ovakav ekran kad pokrenem igru u fullscreen.Zapravo mi takav ekran dođe na svakoj iole novijoj 3d igri doke se one starije smrznu.

slika


Stvar je do ati drivera i wina. trenutna verzija wina je 1.41


Stvar može da bude u većini faktora kao što sam rekao da bi se starcraft 2 mogao igrati pod:
a) moraš patchovat kernel
b) instalirat 2.6.35 kernel

Takođe na nvidia karticama bolje radi, sa ATI zna da zeza i zavisi koju AMD/ATI karticu imaš...

a za verziju wina nisam čuo 1.41 , trenutna verzija koja je danas izašla je 1.3.7
inače pored SC2 uspešno igram sledeće nove naslove PES2011, Fifa2011, Civilization 5, Deathspank, NBA 2K11 (u ovoj igri nemam zvuk ali mi radi), Blur... uskoro nameravam probat Crysis i Fallout New Vegas stucise
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
http://www.lamaresh.net/binary.php
debian binary up to 1.1.42. :-)
Lutherus
Lutherus
To je veoma zastarelo kod wina je potrebno uvek novu verziju imati inače nećeš imat koristi od njega... takođe se pokazalo da treba i nov kernel da imaš...
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
Archer je napisao/la:To je veoma zastarelo kod wina je potrebno uvek novu verziju imati inače nećeš imat koristi od njega... takođe se pokazalo da treba i nov kernel da imaš...

Ah ni sam bog nezna zasto nekima rade neke igre preko winea nekome ne. Kada je izasto linux mint debian mnogi ljudi su komentirali kako mi sada neke igre rade sto prije nisu na starom mintu iako su imali isti kernel a na LMDE su cak koristili stariji wine tj taj 1.1.42 za razliku od najnovijeg ili 1.2 stable winea na obicnom mintu.

Meni se cak desilo da mi neke igre nisu radile na mintu 9 a na mintu 9 xfce su radile tako da sa wineom po mom iskustvu neznas tko pije a tko placa na zalost...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.