Sada je: 18 tra 2024, 16:34.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ja igram RollerCoaster Tycoon - radi super, ali mora biti u window mode-u (emulacija desktopa) - full screen neće raditi
Zatim:
Counter Strike - radi savršeno
Unreal Tournament - treba staviti na OpenGL renderiranje, grafika je malo strgana i mora biti window mode, ali igrivo (inače, postoji i linux verzija, ali samo 32bitna, ne radi na x64)
Starcraft - radi savršeno
ZUMA - radi savršeno
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Ono sto sam ja probao i radi je:
Call of duty 2 (multiplayer i konzola)
World of warcraft (ali dosta problema sa usklađivanjem rezolucije)
sve to u:wine-u
Avatar
Postovi: 14
Postovi: 14
Pridružen/a: 10 tra 2009, 00:32
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Ubuntu 9.04
hi
04 svi 2009, 17:05
kako mogu instalirati wine za da mogu igrati igrice
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 svi 2009, 16:58
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Re: hi
04 svi 2009, 17:14
koju distribuciju imaš, ako imas ubuntu
onda upiši u konzolu
Kod: Označi sve
sudo aptitude install wine

Prepostavljam da ti je prvi put konzola, pa kad budes pisao pass nakon te naredbe, nečes vidjeti zvijezdice ni bilokoji drugi tekst, nego samo napiši

Ničeju svi programi i igre raditi preko wine-a, na njihovoj stranici mozes pogledati listu podrzanih igara i programa. A inaće svaka 2 tjedna dolazi novi wine pa donosi novu kompatibilnost sa odredenim programom ili neko pobošanje.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
niigram previse igre tako da imam instaliran jedino starcraft + brood wars , diablo II , neverwinter nights i civ4.
sve mi radi pod wineom stabilno ali sam peimjetil da sve ovisi od distre do distre.neke stvari koje mi pod debianom radile savrseno se pod suse nisu htjele instalirati i obrnuto dok na gentoo i slacku sve kaj dosad instaliral i sljaka.
ali imam autocad 2008 pod wineom i stvar radi
Postovi: 61
Postovi: 61
Pridružen/a: 05 pro 2009, 20:17
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Gentoo
Re: hi
09 pro 2009, 14:00
xformation je napisao/la:kako mogu instalirati wine za da mogu igrati igrice

Najbolje ti je instalirati najnoviji wine tako da dodas repozitorij od winea
http://www.winehq.org/download/deb

Instaliras najnoviji wine iz njega i onda dodas najnoviji directx ovako
viewtopic.php?f=15&t=3048#p30152

Nakon toga radi prilicno stvari ali za neke programe i igre moras jos dodatno instalirati neke stvari preko ovog winetricks-a ali to ces trebati proucavati malo na sluzbenom forumu wine-a
http://forum.winehq.org/viewforum.php?f ... 90d4ccb789

Mozda malo komplicirano izgleda ako si pocetnik i neznas linux i engleski ali nije strasno... doci ce sve sa vremenom :)

Za pocetak probaj samo ono sto ti je reko suko, e i cini mi se da je sada ubuntu poceo stavljati ovaj noviji wine u svoj repozitorij ali neznam tocno koju verziju. Taj instaliras sa
Kod: Označi sve
sudo apt-get install wine1.2
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Koristim WINE da igram Counter Strike i radi odlicno, medjutim kad zelim da uradim alt+tab ili nesto slicno sve zabaguje i moram da izadjem iz igre. Da li postoji nesto sto bi resilo ovaj problem?
Avatar
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 03 srp 2012, 19:50
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 12.04
vujicicbgdn je napisao/la:Koristim WINE da igram Counter Strike i radi odlicno, medjutim kad zelim da uradim alt+tab ili nesto slicno sve zabaguje i moram da izadjem iz igre. Da li postoji nesto sto bi resilo ovaj problem?


Moguće je (nagađam, ne znam) da se ovo događa zato što je alt+tab sistemski shortcut, pa kad ga koristiš u igri on funkcionira kako bi inače funkcionirao (za prebacivanje u drugi aktivni prozor, bar je kod mene tako). Možeš pokušati to riješiti tako da zamijeniš taj shortcut nekom drugom kombinacijom tipki - postavke za to su negdje u Control Centru, odnosno pod System Settings (http://www.techotopia.com/index.php/Ubu ... _Shortcuts). Dakle umjesto alt+tab stavi nešto drugo - po mogućnosti neku kombinaciju koja nije zauzeta u igri, pa vidi hoće li to pomoći :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Hvala na odgovoru.
Izgleda da nisam bas dobro formulisao pitanje, pa me nisi ni razumeo :)
Moja poenta je bila da ja idem na drugi prozor, kao sto sam to mogao na windows 7. Recimo ubiju me na CS (sto se veoma retko desava rofl ) i sad da se ne bih smarao previse, idem alt+tab, odnosno zelim da minimizujem prozor sa cs kako bih mogao da radim nesto drugo, dok ne pocne nova runda recimo, medjutim kada to uradim sve zabaguje.
Avatar
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 03 srp 2012, 19:50
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 12.04
Oh, sorry, stvarno smo se krivo razumjeli. Ne znam zbog čega se to događa, evo malo googlanja i vidim da ljudi imaju isti problem, čini se da je neki bug u igri, a neki kažu da je i do grafičke odnosno drivera za nju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.