Sada je: 18 tra 2024, 12:30.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Sa odredjenim kombinacijama igre/drivera za graficku se dogadja to kaj si opisao. To je ili bug u driveru ili bug u wine-u ili cak bug u samoj igri (u tim slucajevima ne radi minimize ni na windowsima - dogadjale su mi se i takve stvari).

Nazalost ne postoji jednostavno rjesenje za taj problem - ja sam naucio zivjeti s time. Probaj jos i opciju koristenja wine emulacije u prozoru (pomocu programa winecfg namjesti emulate virtual desktop i zadaj mu rezoluciju) , dakle ne full screen - i ugasi desktop efekte - to cesto zna pomoci u takvim situacijama.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Uspelo je ovo sa emulate desktop. Hvala. :)
Pozdrav
Avatar
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 03 srp 2012, 19:50
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 12.04
Probao sam instalirati STO prema više uputstava na netu (VC, ie8...), sve na Wine 1.4, međutim, ukucam username i pass i kao krene patchat i tu naprosto stane. Reklamice se vrte, ali on ne patchira. What to do?
In their respective beginnings, Linux, Olympics and Esperanto had one thing in common - good will.
Avatar
Postovi: 170
Postovi: 170
Pridružen/a: 23 tra 2012, 00:15
Lokacija: "Karlovac"
Podijelio/la zahvalu: 23 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch & Solus Mate
Re: hi
08 kol 2012, 12:43
zole052 je napisao/la:
xformation je napisao/la:kako mogu instalirati wine za da mogu igrati igrice

Najbolje ti je instalirati najnoviji wine tako da dodas repozitorij od winea
http://www.winehq.org/download/deb

Instaliras najnoviji wine iz njega i onda dodas najnoviji directx ovako
viewtopic.php?f=15&t=3048#p30152

Nakon toga radi prilicno stvari ali za neke programe i igre moras jos dodatno instalirati neke stvari preko ovog winetricks-a ali to ces trebati proucavati malo na sluzbenom forumu wine-a
http://forum.winehq.org/viewforum.php?f ... 90d4ccb789

Mozda malo komplicirano izgleda ako si pocetnik i neznas linux i engleski ali nije strasno... doci ce sve sa vremenom :)

Za pocetak probaj samo ono sto ti je reko suko, e i cini mi se da je sada ubuntu poceo stavljati ovaj noviji wine u svoj repozitorij ali neznam tocno koju verziju. Taj instaliras sa
Kod: Označi sve
sudo apt-get install wine1.2


imam pitanje vezano uz igrice na ubuntu.
presao sam s w7 na ubuntu i okorjeli sam igrac HoN-a(slično LoL-u)
Pošto je HoN "free to play" igica prilikom donwload-a ima opcija u kojem formatu želiš skinuti(w7, linux, mac).
Kako sam na ubuntu (noob korisnik) navedena igrica mi izuzetno loše radi za razliku od w7.
Da bi se ovo gore primjenilo moram igru skinuti za w7 ili ubuntu?
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 08 kol 2012, 12:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
Cudno mi je to, jer meni hon radi bolje nativno na linuxu nego mi je radio na w7.

Da bi instalirao igricu preko winea trebas skinuti windows verziju, jer wine je windows emulator.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna
Da pogodim, jel imaš možda ati grafiku?
Lutherus
Lutherus
igram preko laptopa...imam neku (da ati) integriranu grafičku :/
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 08 kol 2012, 12:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
U tome i je problem. HON sasvim divno radi ( iako su meni dota i lol draži ) tako dugo dok nemaš ati. Pretpostavljam također da koristiš i vlasničke drivere.
Lutherus
Lutherus
novije na stanicama od ati-ja nisam vidio :/... znaci u grafickoj je problem? i zastarjelim driverima? ali mi u w7 sve ok islo...zato me sve to buni
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 08 kol 2012, 12:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
Pa gle, kako da kažem, driveri jesu problem. ATI je poprilično problematičan. Zapravo jednako je loš i na Windowsima i na Linuxu samo što je Windows manje osjetljiviji na loš kod pa ne dolazi toliko do izražaja kao na Linuxu, no driveri su jednako šlampavo odrađeni.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.