Sada je: 29 ožu 2024, 06:14.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dosta dugo je elo ->BIO<- u igri. sad imaju nov nacin ocjenjivanja igraca i puno je bolji nego elo koji se, koliko sam cuo, koristi i u sportu za ocjenjivanje igraca.

Koliko kuzim, novi princip je slijedeci, kad pocnes igrati ranked, odigras 10 partija i baci te u neku ligu. recimo, kao primjer, mene je bacilo u silver 2 jer sam imao omjer 6 pobjeda / 4 izgubljenje (krivi su oni idioti ali necemo ulaziti u to). nakon toga moram pobjediti 3 za redom kako bih dobio sansu za ulazak u ligu iznad moje, dakle silver 1. redom lige idu, Platinum, Gold, Silver, Bronze, dalje ne znam jer me ne zanima :kava

Najdalje sto sam uspio je bila Gold 5 ali su prejaki za mene. Normal partije isto funkcioniraju na ovom principu samo nikako ne mozes saznati svoju ligu. Dakle, ako znas igrati, ne bi trebao imati problema sa idiotima. rijetko kada mi se danas dogodi da je neki kripl u mojem timu, ne sjecam se kad je netko bio odsutan, umirem od smijeha 90% vremena jer izvodim gluposti i tjeram ekipu da place od bijesa. ponekad sam i ja taj koji place ali to je sve dio igre :) stvarno uzivam igrati sada. savjet za one koji su u nizim ligama je da samo farmaju gold, ne rade gluposti tipa “idem ja sve njih ubiti jer sam Jarvan -DEMANCIA!“ i te fore nego igrati smireno, opusteno, bez ljutnje, davati kvalitetne i konstruktivne kritike suigracima. ako ne znaju bolje a vi ste sigurni da suigrac radi gresku - otvori se chat i u 87% slucajeva vas ekipa poslusa. a kada ne poslusa, taj game ide u onaj mizerni broj izgubljenih partija. ne biti picica pa bjezati u team fajtovim vec pomoc ekipi i ljudi ce vam biti zahvalni ako im spasite dupe i probat ce vam to vratiti ako se vi ikada nadjete u nevolji. to je sve.

mislim da bi ova pravila trebala vrijediti za sve tvornice izgubljenog vremena :bravo
Avatar
Postovi: 82
Postovi: 82
Pridružen/a: 16 lip 2013, 18:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 27 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: OS X, Ubuntu 11.10
Ja sam prije igrao timski ali to je najčešće rezultiralo time da ja poginem dok ova dvojica pobjegnu pa se jedan po jedan vraćaju na njih 3 jer sam većinom 3v3 igrao, 5v5 predugo traje, onda mi je jedan kolega sa faksa rekao da on kogagod uzme, ode solo top, nafeeda se i sam carry-a game, i tako sam ja počeo pa mi se K/D ratio puno popravio. Osim toga, do tad nikada nisam ni pomišljao kupovati 5 HP potova na početku partije jer sam to smatrao kurvinskim, i onda što sam više igrao vidio sam da je taj kolega u pravu pa sam i ja tako počeo, AD ili AP item, 5 HP potova, 3 MP i deri, 5 killova napravim prije prvog povratka na spawn po item :D
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
PunkBastard je napisao/la:Ja sam prije igrao timski ali to je najčešće rezultiralo time da ja poginem dok ova dvojica pobjegnu pa se jedan po jedan vraćaju na njih 3 jer sam većinom 3v3 igrao, 5v5 predugo traje, onda mi je jedan kolega sa faksa rekao da on kogagod uzme, ode solo top, nafeeda se i sam carry-a game, i tako sam ja počeo pa mi se K/D ratio puno popravio. Osim toga, do tad nikada nisam ni pomišljao kupovati 5 HP potova na početku partije jer sam to smatrao kurvinskim, i onda što sam više igrao vidio sam da je taj kolega u pravu pa sam i ja tako počeo, AD ili AP item, 5 HP potova, 3 MP i deri, 5 killova napravim prije prvog povratka na spawn po item :D


do kojeg lvl si dosao prije nego sto si odustao od igre? :-D

edit: nije mi jasno zasto stalno imam potrebu citirati kad nekome odgovaram :)
Avatar
Postovi: 82
Postovi: 82
Pridružen/a: 16 lip 2013, 18:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 27 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: OS X, Ubuntu 11.10
max, složio si AP i AD runes i nakon toga samo grindao champione.

edit: oko 70 ih imam.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
jea! morat cemo bacit neki turnir, da me fidate malo! :D tamo negdje ujesen, sad je ljeto!
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7
simke je napisao/la:jea! morat cemo bacit neki turnir, da me fidate malo! :D tamo negdje ujesen, sad je ljeto!

Čuj to, "da me fidate". Ako razora uzmem bježat ćeš s jednog kraja mape na drugi ni turreti ti neće pomoć :-D
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Imam prek 2000 odigranih partija u LoL-u (igram, tj. igrao sam od bete) i nekih 1300 (mislim bar) sati na Doti 2. Jedinicu sam igrao daaaavno u LAN-u u lokalnoj igraonici, ali nije ni vrijedno spomena.

LoL je casual igra jer ne zahtjeva puno skilla (lasthittanje je nevjerojatno lagano, pa i s herojima poput Janne, da ne pričamo da su spellovi nevjerojatno jeftini što se tiče mane, a i vidio sam prije par dana da plavi Doranov item daje mana regen za svakog creepa kaj ubiješ), mehanika je jednostavna (nema denyjanja, nema high grounda, fog je jednostavniji, možeš prolazit kroz busheve ili kak ih ekipa zove brusheve, unit collision kao da ni ne postoji, nema blockanja creepova, nema blockanja heroja, nema pullanja neutrala itd. itd. itd.), bazirana je na teamfightovima (nema pravog carryja koji ima jedini pravi damage output), igra je "easy mode" (konstantan priljev golda je veći + ne gubiš gold kad umreš), heroji (molim vas nemojte Dota 2 heroje nazivat championima :nee :-D ) su bolje izbalansirani (još u beti sam igrao crit damage Soraku na midu i ownao :twisted: , dan danas kad mi dopizdi Dota igram tak neke troll buildove tipa AD Annie ili bravery (randomaš heroja, kupiš sve stackabilne iteme poput Mejai'sa, nakon toga idu lvl1 bootsi, Tiamat i na kraju Trinity Force), fightevi su jednostavniji, spellovi su jednostavniji, svi imaju free blink (flash) i free port u bazu, disableovi su puuuuuno kraći (stunnovi, silencei itd), uglavnom mogao bih nabrajat do sutra.
LoL sam naučio igrat kroz nekih pol godine i igrao sam ga dosta dugo, no u zadnje vrijeme mi se toliko zgadio da ga upalim par puta mjesečno, čisto toliko. Community je ODVRATAN, hrpa neodgojenih klinaca kaj samo znaju flejmat, 90% igrača igra igru već gro dugo (nekoliko tisuća odigranih mečeva) a da i dalje ne kuže mehaniku igre, ne shvaćaju koliko je farm važan, koliko je važno što dulje ostat u lane-u, itd. da ne nabrajam.
Uglavnom, community je razlog iz kojeg sam prestao igrati League of Lesbians, iako je igra sama po sebi dobra i zabavna.
Tek nakon nekih 1000 sati Dote mogu reći da sam ju naučio igrati, iako je to daleko od nekog ozbiljnijeg competitive levela.
Očito sam (postao) hardcore Dota 2 fan nakon što sam dobio invite za betu, kojeg sam od prvog Internationala čekao kao ozebli sunce.

Matchmaking je OK u svakoj igri, a onim papcima koji tvrde da su u "ELO hellu" i slične fore, mogu samo poručiti da nauče igrati, jer su točno u onom bracketu u kojem zaslužuju biti! To je taj problem, kaj svi tvrde da su svi drugi debili i loše igraju, a uopće nisu svjesni svojih failova.

U Doti sam igrao pubove u sva 3 bracketa, no zbog svoje filozofije (važnija mi je zabava od same pobjede, iako naravno volim pobjediti) sam se vratio u normal. U high, a pogotovo very high su sve sami tryhardovi (posebno se odnosi na all pick) i igra nije zabavna ni malo. Zabavnije mi je kad pickamo neke gluposti i stompamo ih u 20 min jer (uspješno) gankamo od levela 1, da ne mogu ni prdnut (samo primjer), a oni imaju npr. CK, Wisp, OD, KOTL i PL.

Nije mi namjera bashati LoL, već je meni osobno apsolutno sve bolje u Doti, a nisam niti spomenuo in-game voice chat, pauze kad netko DC-a, svi heroji su otključani, nema nikakvih šugavih runa i masteriesa itd.
Najveći problem je ta jako strma krivulja učenja, koja odbaci većinu novih igrača (što je možda i bolje, ako pogledamo primjer LoL-a)

Kvantiteta NIKAD ne garantira kvalitetu, tak da je onaj komentar gdje netko tvrdi da je LoL bolji jer ima koliko već milijuna igrača smiješan.

I jedna i druga igra su MOBA, ali su ipak jako, jako različite. Najbolje igrat obje :-D
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 25 kol 2013, 16:34
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS
Ok, LoL jest lakši ali ova jedna stvar je što taj "priljev golda" i nije toliki kao u Dota-i 2, u doti se nafeedaš, ubiješ njihovog nafeedanog par puta i eto te više nitko ne može ubiti jer dobiješ neki kao "bounty" nazovimo to tako zato što ubiješ njihovog najboljeg. Igrao sam HoN prije dote pa sam bio odmah naviknut na dotu i još mi je malo bolje bilo jer mi je lakše bilo naciljati heroja kojeg sam napadao, u HoN-u kao da su nekako manji.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Za to je također potreban skill, u Doti se u pravilu ne umire toliko koliko se umire u LoL-u.
A opet s druge strane, comebackovi su naravno mogući i kad jedna strana dominira (i u goldu i exp-u) kad počnu gankovi/teamfightovi, ili kad se ukratko promijeni način igre i kontrole mape strane koja gubi (ili kad se u potpunosti iskoristi sinergija heroja u teamfightovima, jake AOE ulte itd.). Nije sve u goldu :-D
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 25 kol 2013, 16:34
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS
robi1kenobi je napisao/la:Za to je također potreban skill, u Doti se u pravilu ne umire toliko koliko se umire u LoL-u.
A opet s druge strane, comebackovi su naravno mogući i kad jedna strana dominira (i u goldu i exp-u) kad počnu gankovi/teamfightovi, ili kad se ukratko promijeni način igre i kontrole mape strane koja gubi (ili kad se u potpunosti iskoristi sinergija heroja u teamfightovima, jake AOE ulte itd.). Nije sve u goldu :-D

Ma daj, ako skupim dovoljno golda i full build na heroju, tko mi što može ? Dođemo u teamfight, pustim onog jadnika iz tima nek prvi napadne i dok ga ovi mlate ja napravim pentakill i samo push.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.