Sada je: 19 tra 2024, 03:57.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Eto nov sam (od prekjucer) korisnik Ubuntu 8.04, i igram Guild Wars , Call of Duty 2 klanski i jos neke igre (zato stavljam XP na racunalu).

I tako jucer ja iz blefa idem na windows particiju i idem pokusat pokrenut Guild Wars iz windowsa, i cak mi je napravio ikonicu GW na desktopu linuxa, ali kad pokrene, pocinje se ucitavat, ali stane, linuxi se nakratko zamrznu ali se igrica ne pali.

Dali uopce rade preko Linuxa? ja sam to jucer zbilja samo probao ali imam feeling da se moze Guild Wars igrat preko Ubuntua :)
Avatar
Postovi: 27
Postovi: 27
Pridružen/a: 18 ruj 2008, 09:53
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Ubuntu 8.04/XP
COD2 radi bez problema preko WINE-a ako se ne varam. Uglavnom pročitaj ovo i ovo.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
a cek, koliko sam shvatio moram ponovno instalirati COD2 i primjerice GW pod Ubuntom? ne mogu koristiti postojecu instalaciju na windows particiju? :)
Avatar
Postovi: 27
Postovi: 27
Pridružen/a: 18 ruj 2008, 09:53
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Ubuntu 8.04/XP
beetleman je napisao/la:a cek, koliko sam shvatio moram ponovno instalirati COD2 i primjerice GW pod Ubuntom? ne mogu koristiti postojecu instalaciju na windows particiju? :)


Ne, ne možeš.

Prvo treba instalirati wine (dodatak Linuxu da može otvarati Windows programe). - http://www.winehq.org
Ili, ako hoćeš lakše napravi ovo iz terminala:
Kod: Označi sve
wget -q http://wine.budgetdedicated.com/apt/387EE263.gpg -O- | sudo apt-key add -
sudo wget http://wine.budgetdedicated.com/apt/sources.list.d/hardy.list -O /etc/apt/sources.list.d/winehq.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine

Nakon toga otvori Applications - Wine - Configure Wine, sve pregledaj, otiđi na Audio, pričekaj da sredi, kad se pokaže lista, stisni OK ili Applay.
Zatim instaliraš igru na uobičajeni način kao u WIndozama. Instalaciju moraš napraviti, ne možeš koristiti već instalirani program na Windowsima...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ok hvala, poigrat cu se i time :)
Avatar
Postovi: 27
Postovi: 27
Pridružen/a: 18 ruj 2008, 09:53
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Ubuntu 8.04/XP
za cod2 na linuxu zaboravi... pb ti ne radi pod wineom....
csx
csx
GW mi radi pod wine na Ubuntu 10.04 i 10.10.
Samo još treba dodati 2 vrijednosti u wine registry (proguglajte), da bi ispravilo neke sitnice.
Na drugome screenu (biranje lika) zezne mi se srednji dio ekrana, ali mogu napraviti odabir, također i 3 screen mi je sredina zmrdana, ali sve se samo ispravi kad igra zaista krene.
Avatar
Postovi: 87
Postovi: 87
Pridružen/a: 26 lis 2010, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: CP/M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.