Sada je: 18 tra 2024, 02:47.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

codegun je napisao/la:evo, možda moje iskustvo kome pomogne, jučer sam potjerao FedUp i čini se da je sve ok prošlo, odnosno sad imam F18. Trajalo je cca 2h, jedino su mi mnoge Gnome Shell extension ostale isključene jer nisu kompatibilne s G.Shell 3.6. Isto tako, morao sam deinstalirati i iznova instalirati Chrome. Ostalo je čini se tu. Zna li netko, da li su negdje na disku ostali stari F17 file-ovi ili je to update pobrisao, ili pitam glupost?


Svi paketi bi trebali biti više manje ažurirani, a ako si imao svoje konfiguracije, one su vjerojatno spremljene kao naziv_konfiguracije.rpmsave ili, ako je stara konfiguracija aktualna, onda je nova spremljena pod .rpmnew. U svakom slučaju, ne bi trebao ostati bez nikakvih fajlova jer se radi u suštini o običnoj nadogradnji paketa uz par dodatnih detalja koji ne mijenjaju fajlove koji se ih ne tiču.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
ma sve je na mjestu, jedino bih htio da nema smeća koje je ostalo nakon update-a. To bih obrisao ako to negdje egzistira...
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
I, šta preporučaju prekaljeni Fedoraši? Jel se isplati biti "early adopter", ili bolje ostati još malo na 17?
Postovi: 22
Postovi: 22
Pridružen/a: 07 vel 2010, 01:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
stef je napisao/la:I, šta preporučaju prekaljeni Fedoraši? Jel se isplati biti "early adopter", ili bolje ostati još malo na 17?


Pa ukoliko instalacija prođe glatko, nema razloga zašto ne koristiti F18. No opet, nema previše novosti za krajnje korisnike u F18 s obzirom na sedamnaesticu tako da... možda je bolje pričekati dok se nova Anakonda ne ispolira za F19 :zamisljen
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
meni radi dobro (posle update-a), jedino mi se novi nautilus zamjerio a njega sam zamjenio s Nemo file managerom. Što se mene tiče idi na F18 - ali pažnja, ja nisam ni prekaljen ni baš iskusan linuxaš
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.