Sada je: 29 ožu 2024, 05:49.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Znači, na stranicama Fedore kaže:

Fedora includes complete support for WebM, the Ogg media container format and the Vorbis audio, Theora video, Speex audio and FLAC lossless audio formats. These freely-distributable formats are not encumbered by patent or license restrictions. They provide powerful and flexible alternatives to more popular, restricted formats.

Ripam film u taj format u Vlc-u (2 puta provjereno da je video theora, a audio vorbis), i opet izbacuje poruku da nema codeca:

The following plugins are required: audio/x-ogg-unknown video decoder, video/x-ogg-unknown video decoder

libvorbis i libtheora instalirani.
gstreamer-plugins-good instalirani

Kako pogledati film a da ne moram dodati non-free repozitorije? Po svemu sudeći, ovo bi trebalo raditi, zašto ne radi?

EDIT: evo testni video http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... evideo.ogv koji mi se uredno prikazuje.
Znači, problem je ili u a) Totemu ili u b) mom konvertiranom fajlu.

EDIT2: i Parole izbacuje istu pogrešku, znači do fajla je. E sad, filmovi su ripani s originalnog DVD-a pod Windowsima, koristeći Vlc, i ogg format (theora i vorbis). Jedan je samo konvertiran iz avi u theora/vorbis za test. Ima li vlc nekakve skrivene postavke koje ja ne vidim?

EDIT3: glazba, ripana na mom kompjuteru, koristeći Fedoru i Asunder, u ogg, uredno radi.

EDIT4: radi. Nije radilo jer sam ja glupa kao političar. Dakle, "keep original track" treba biti odznačen... Nemam riječi ponekad za sebe...
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Maknula sam riješeno - trebala bih sad pomoć vezano uz kvalitetu, veličinu i bitrate.

Evo slika trenutnog stanja na testnom primjerku:

slika

Tu je vidljiv korišteni bitrate. Radi se o The Song Remains The Same dvd-u, cca 2h trajanja, veličina fajla je 1,37 GB.
Trebala bih povećati bitrate videa - pitanje je na koliko?
Pjesme sam dosad ripala s bitrate 499, ekvivalent za video bi bio? (da sad ne nabadam napamet, jer postupak traje par sati).
Također, mogu li u vlc-u upisati metadata (da ne bude sve unknown)?
Veličina dobivenog fajla mi je nebitna, imam mjesta po kompjuterima dovoljno.

Dalje, dimensions su mu 720x576 - ovo sam dobila automatski birajući skaliranje 1. Isplati li se ići na skaliranje 2?

I treće, iz nekog razloga, tamo negdje poslije sat vremena trajanja videa ubrzavanje više ne radi... Ako se pusti da svira od početka do kraja, sve super radi, ali recimo ubrzavanje na određeni dio jednostavno blokira video. Povratak na ranije funkcionira. Što uzrokuje ovo?

Hvala.
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
mist je napisao/la:Znači, na stranicama Fedore kaže:

... Nemam riječi ponekad za sebe...


Jel? A ja skoro po lampi dobio! :bleh
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 03 srp 2013, 21:08
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 23/Mint 17/Win 7.1
Trebam pomoć oko obrade videa. Fedora 19.

Imam media centar koji snima program s TV-a na HDD u .ts formatu.
Koji program ili programe da koristim za slijedeće:
- prebacivanje iz .ts u .avi
- izrezivanje viška i reklama iz videa
- prebacivanje u DVD format
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 03 srp 2013, 21:08
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 23/Mint 17/Win 7.1
Probaj Avidemux. A ako hoces turbo jednostavno sucelje, i user friendly program za videokonverziju, nema do Handbrakea. Samo, u Handbrakeu ne mozes izrezivati djelove vec samo raditi konverziju u druge formate. Avidemux moze sve to.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Za prebacivanje videa iz .ts kontejnera ( koji je zapravo raw format ) u neki drugi možeš koristiti Handbrake, ali pomoću Handbrake možeš ga jedino prebaciti u mp4 ili mkv pošto koristi h264 encoder jer je xvid encoder zastario pa su ga izbacili.

Ako želiš baš .avi, onda možeš koristiti winff program, to ti je gui sučelje za ffmpeg ili avidemux kako je Suko rekao.
Za manipulacija matroska kontejnerima ( .mkv ) ti je najbolji mkvtoolnix.

mkv i mp4 su ti superiorniji od avi kontejnera jer u njih možeš strpati video, zvuk i titlove koji mogu biti soft ili harcoded ( možeš ih paliti i gasiti) , dok u avi idu samo harcoded titlovi koji su uvijek prikazani.

mp4 ti je podržan na gotovo svim platformama kao i avi, jer ako ga xbox podržava, onda ga stvarno sve podržava, lol

Za prebacivanje u dvd format pogledaj dvdstyler, 2mandvd ( na oba je moguća izrada custom menu-a ), devede itd...

PS: koju god aplikaciju odabereš, pri encodingu odaberi si deinterlace opciju jer će ti inače video imat one crtice pri naglim pokretima.
Postovi: 220
Postovi: 220
Pridružen/a: 29 tra 2013, 15:21
Lokacija: /dev/urandom
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: M
OS: Arch Linux - Debian Sid
Thnx, idem probati :-D
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 03 srp 2013, 21:08
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 23/Mint 17/Win 7.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.