Sada je: 29 ožu 2024, 15:18.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

svojedobno sam je koristio par mjeseci i upgrade s verzije na verziju je išao glatko. kako sad prolazi, pojma nemam...
fedora mi je odavno simpatična i draga distribucija, a tu priču oko njenog razvoja i podrške znam. također, poznata mi je i priča oko njene sigurnosti ;)
za one koji žele brzoizlazeću distru, fedora je odličan izbor (barem je bila dok sam je koristio). jbg, meni ne paše ta frekvencija izlaženja pa sam se skrasio u "mirnijim vodama", ali to je moj problem, a ne Fedorin :)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Moram priznati da me Fedora uspjela zbuniti prilikom instlacije. Dođeš do kraja instalacije i onda je jedini odabir Quit. Mislim, kakav Quit valjda Finish.Eto zašto je malo tko koristi. Pa zblesa se prije nego si je počeo koristiti. :lulz
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Skinuo sam danas i kde fedoru 23 sa novom plasmom, i nema problema u live modu , a čak se i nadogradnja uspješno odradila . TU nadogradnju sam napravio i na gnome fedori 23 i isto je uredno prošla . Npr, na manjaru nisam ni iz više pokušaja to uspio.

Sad sam malo u dilemi , plasma ili gnome ... Plasma mi djeluje daleko suvremenije i raskošnije, no svjestan sam da bi gnome trebao biti daleko stabilniji. Gnome mi ima bolje neke sistemske alate a opet kde mi ima neke svakodnevne aplikacije bolje riješene . Jbt ti izbor i ko ga izmisli ... hehehhehe ...

:hihi
Max Bunker
Max Bunker
Nije problem u izboru već u navici. Instaliraj oba okruženja, imat ćeš mali nered u izbornicima a ako se što potrga (što je mala vjerovatnoća) u kojem DE, imaš drugi.

Isto tako, u drugoj temi si se žalio da se gtk aplikacije ne otvaraju ili užasno izgledaju u KDE/Plasmi. Ako se ne otvara, otvoriš je u terminal pa vidiš/postaš problem. Ako se otvara a loše izgleda, uđeš u System Settings, Applications Style, Gnome Application Style (GTK), odabereš temu (nađeš gtk temu sličnoj breeze) i da vidiš kako dobro izgleda.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
shicy je napisao/la:mislim da smo ostali bez Fedoraša :place
4ndY nije aktivan, ostali je ne koriste...


Kako bez :zamisljen ?
Fedoru uredno vrtim kao Workstation i desktop OS već godinama. Software je "novi" i to je ono što meni paše, ... a i stabilna je. Jedno vrijeme sam bio na OpenSuse. Ali eto, nekako mi RHELbased bolje "leži".

CentOS stavljam na servere jer mi tu ipak treba malo dulji lifetime, a na desktopu uvijek volim imati najnoviji software.
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 30 kol 2012, 14:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 31
Pozdrav ekipa. Prešao sam na F21/GNOME3 nakon 20 godina Windowsa. Sad sam na F23 i muči me nekoliko sitnica:
- ne mogu dobiti slovo " ̂o" (altgr+3, o)
- Evolution zove autosave svakih 60s i onda prebaci kursor na dno poruke (novotarija od 3.18)
- /etc/resolv.conf nije dostupan zbog SE Linuxa skoro svaki 2. put kad promijenim mrežu
- app-switcher (alt+tab/`) ne prkazuje naziv prozora (bitno mi je za Eclipse jer javaw ne grupira prozore)
- u kalendaru prvi dan u tjednu je nedjelja (na kraju sam riješio, ali užas)
- u ekstenziji Applications menu za top-bar je teško ubosti nešto u favoritesima
- često se aplikacije smrznu (evolution, eclipse, firefox)
- nautilus/files u GNOME 3.18 ne prikazuje NTFS diskove odmah, nego pod Other locations što je banana jer se otvara mreža
- često se ne mogu logirati jer proces gvfs-smb uzme 100% CPU
- tek s F23 se popravio tcpapi za Thinkpade
- shortcuti za screenshotove ponekad prestanu raditi
- problemi s drugim monitorom na docking stationu - ne odlazi u sleep i ne skuži drugi monitor nakon otvaranja

Naravno, ima i hrpa stvari koje rade odlično. Razmišljam o XFCE...
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
@Smola: predstavi se u temi za nove korisnike i dobro nam došao. Moj savjet? Okani se Fedore, uzmi Arch i budi miran. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:@Smola: predstavi se u temi za nove korisnike i dobro nam došao. Moj savjet? Okani se Fedore, uzmi Arch i budi miran. ;)

Potejto potato. :)
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Pa ne baš. Fedora gura SE Linux, a Arch vanilla. Razlika je velika. Također, Arch će ti biti stabilniji od Fedore. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Za početnika je koja god distribucija bolja od kombinacije Fedora/GNOME, veruj mi. Ja sam to sebi stavljao dok sam studirao jer sam znao da onda neću paliti komp i više ću učiti :D
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.