Sada je: 16 tra 2024, 05:32.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kad već imam Fedora nalepnicu rekoh da je malo i zavrtim nakon dugo vremena. :) Za sada mi se sviđa, mnogo bolji utisak nego protekle 2 verzije, ona mi je korak bliže CentOS-u, malo da se edukujem sa ovim rpm distroima ako već mislim da budem kakav takav sys admin jednog dana. Ako nastavi da mi ne zadaje probleme zadržaću je kao sekundarni distro pored Arch-a pa me eto u fan klubu. :)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
piše i meni "Powered by openSUSE" pa je Slackware isto jedini na laptopu :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Imam i ja SUSE flešku pa je na njoj bilo sve osim nejga. :D Ali hajde, Fedora nalepnica i gomila RedHat promo materijala ipak imaju prednost. Šalu na stranu, ipak bih da savladam yum kako treba pre nego što pređem na CentOS, a Fedora mi je dobar stepenik ka cilju. Arch mi je postao dosadan, već godinama samo update i ništa neće da se skrši pa nije zanimljivo :D
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Nova Korora:
Desktop
Cinnamon DE, radi stabilno, a izgleda mi kao da je Mint naspram Ubunta = Korora - Fedora;
Dolazi potpuno opremljena, a i za distrohoppere još jedna distra. Instalirana je par sati :)
Jedino mi se ne sviđa Anaconda installer.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:Nova Korora:
Desktop
Cinnamon DE, radi stabilno, a izgleda mi kao da je Mint naspram Ubunta = Korora - Fedora;
Dolazi potpuno opremljena, a i za distrohoppere još jedna distra. Instalirana je par sati :)
Jedino mi se ne sviđa Anaconda installer.

Koji firewall je predinstaliran na Korori (odnosno gui za firewall)?
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
FirewallD
http://www.firewalld.org/
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Fedora dobila novog upravitelja paketa. YUM je mrtav, DNF dobio prvo stabilno izdanje 1.0.0 i postao službeni upravitelj

http://linux.softpedia.com/blog/DNF-1-0 ... 0882.shtml
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Fedora 22 je sluzbeno vanka.

Nema ovdje baš fedoraša ? Ipak je to distra sa pravom tradicijom i stažem . Nisam se nikad dublje zabio u fedoru pa si baš mislim kako bi to izgledalo sa stajališta ubuntu korisnika i dal bih se snašao ...
Max Bunker
Max Bunker
odgovor ćeš znati samo ako isprobaš Fedoru. meni je skroz kulna distra, u samom vrhu. ono što mi ne paše je period izlazaka (svakih cca 6 mjeseci) pa imam dojam da svako malo treba upgradeati/reinstalirati.
svakako preporuka za one kojima to nije problem kao i za one neodlučne :)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Pa jednom bum valjda uhvatio vremena i neki stroj viška pa da u miru instaliram fedoru i par dana ju zvrtim i vidim kak diše..... Skinuo sam iso i probao ga u live modu i dvaput mi je xorg puknul kad sam probao pokrenuti senzore , pa sam odustao sa dojmom da fedora baš i nije najispoliranija i da zato i nema baš previše korisnika ....

Ono malo što sam ovlaš prosurfao njihovim siteom mi baš neulijeva optimizam glede fedore.... Dosta je kritika da nadogradnje verzije na novu verziju baš i neprođu glatko, pa onda nema defaultno kodeka nego treba neki rpmfusion dodavati pa onda kad izađe nova verzija ti nadogradiš al još nema tog rpm za nju pa se sve skrši , pa onda nema lakog načina za gui firewall , pa onda kemijanje sa vlasničkim programima koje onemogućavaju laku instalaciju programa poput dropboxa......

Vjerujem da sve to kaj sam nabrojao nije neki bauk za savladati, no nakon kaj čovjek godinama navikne da u jednom mintu ili ubuntu je to sve unaprijed postavljeno ( ili je pak maksimalno olakšano ako baš ja moram nekaj odraditi od toga...) onda mi odmah iskače misao o tome zašto i fedora nije mogla implementirati te neke stvari i olakšati put svojim korisnicima.....

No ajde, nebum brzal za finalnim zaključcima i kad bude vremena doće i fedora na rad za isprobavanje....

:-D
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.