Sada je: 18 tra 2024, 08:06.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Traži libhal, odnosno HAL? Ajoj.

HAL je već netko vrijeme napušten u korist DeviceKita i udeva, a kad se koristio predstavljao je jednu od osnovnih komponenata za prepoznavanje hardvera (HAL = hardware abstraction layer). Pretpostavljam da je uzrok problema "klanje" sa modernim mehanizmima koji se brinu za prepoznavanje hardvera.

Moja je preporuka ili instalirati stariju distribuciju (cca <2010) kao dualboot ili instalirati stariju distribuciju u virtualku i unutar nje instalirati taj paket. Možda najbolje instalirati CentOS 5 jer je on binarno kompatibilan s RH-om za koji je prvotno namijenjen ZABA-in paket.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
s obzirom da mi je sad Fedora u rasulu jučer sam si dao truda da natjeram tu ezabu u virtualboxu. Tamo je nakon teške borbe proradila u WinXP i to samo u IE7, u FF neče. Uglavnom, sad kad znam da to mogu natjerat u VB / WinXP idem reinstalirat F18, danas, sutra ili kak uhvatim vremena.
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.