Sada je: 29 ožu 2024, 16:10.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Izašlo! :D

http://www.rosalab.com/blogs/rosa-desktopfresh-2012-operating-system

Još jedna bezuspješna reanimacija Mandrive ili ozbiljna ideja?
Na pravi pogled izgleda dobro. Konačno jedna distribucija sa ušminkanim KDE-om...

KDE je toliko konfigurabilan a distre ipak rađe tweakaju gnome/cinamon/unity/mate/xfce/lxde. To je paradoks!

U svakom slučaju, ROSA mi je zapela za oko... mislim da ću je probati kad ulovim vremena...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Rosa ti je u rangu Mageae. Trebala bi biti ozbiljna priča.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Vizualno mi je jako privlačna, ali s obzirom na to da sam zadovoljna Mintom, a i nemam baš puno slobodnog vremena, mislim da nažalost neću tako skoro isprobati Rosu (OK, ovo zadnje malo čudno zvuči :D ).

Ipak, bilo bi stvarno zanimljivo pročitati recenziju, ako bi ju netko odlučio napisati za LZS, posebno zato što se radi o novoj distribuciji, većini vjerojatno nepoznatoj. Sad mi padaju na pamet svakakve ideje, tipa usporedbe Rose i Mandrive ili nekih drugih "reanimacija" Mandrive, ali to bi trebao pisati netko tko je barem isprobao neke od njih, a ja nisam, pa onda možda bolje da ne pametujem previše :mrgreen:
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.