Sada je: 19 tra 2024, 06:13.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

retsam je napisao/la:Ma ovo je samo trebao biti vikend-hobistički poduhvat, ali sam poludio i još mi je onaj moderator i jedan od developera O.o pclosa popio živce (još mi ih uvijek pije) izgleda da ću morati odustati, jedino me arch, lunar i debian još razumiju.


Čitajući ovaj post odlučio sam se na Debian. Bolje rečeno instalirao i nadam se samo da neću zažalit :mrgreen:
Ne znam ako je netko ima PcLinuxOs sa Lxde DE, znalo je odlazit da se komp zamrzne i nemozes nista ucinit nego na gumb restart
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 23 svi 2009, 04:13
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse Xfce 13.2
imali smo mi u udruzi lxde pclos...i nije bija nešto light :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Ipak teško mi napustit PcLinuxOs ..
To mi je ipak postala naj distra za Linux ljenčinu kao ja :mrgreen:
Da nije možda wine i programi i igrice unutar njega koji to rade? Čitao sam malo komentare s naslovnice za wine 1.4 pa da nije možda to razlog?
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 23 svi 2009, 04:13
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse Xfce 13.2
Shicy je napisao/la:imali smo mi u udruzi lxde pclos...i nije bija nešto light :D

Instalacija je bila čista, bez iti jednog dodatka na nju, a toliko se sporo vuklo na 512 MB RAM-a da to nije imalo smisla. Kad sam otkrio da su resursi daleko zauzetiji na toj distri nego na, primjerice Ubuntuu sa Gnomeom 2, zamjenio ga je CentOS 6, a kasnije je El prezidente to pregazio sa Mintom 12. Sad još veli da će na njega bacit i PCBSD. :lol:
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.