Sada je: 16 tra 2024, 20:13.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

@ vision

Ponukan tvojim objašnjenjem upustio sam se u ponovnu instalaciju Leapa. Napravio sam sve što si opisao, ali MOC i dalje svira samo neke radio posteje. Sve je po starom. Kao da mi nije suđena ova distra. I sam da ne ostane nerazješnjeno; kad si pokrenuo MOC jesi li probao live stream npr. Hrvatski radio 1,2,3. Nije važno koji program od ta 3 meni ne svira niti jedan. Slično je i sa drugim radio postajama. :udri_glavom
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
@dupin
Imaš pravo, ja sam gledao samo na problem sa libtimidity.Nikad nisam to koristio, a upute po netu su stvarno za pohvalu (...), znači komanda je:
Kod: Označi sve
mocp url_live_stream

? Ili je dodam unutar mocp-a sa komandom o?
Po ovome, dobijam grešku da format nije podržan, ali neke druge postaje rade. Neki problem sa kodecima.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:@dupin
Imaš pravo, ja sam gledao samo na problem sa libtimidity.Nikad nisam to koristio, a upute po netu su stvarno za pohvalu (...), znači komanda je:
Kod: Označi sve
mocp url_live_stream

? Ili je dodam unutar mocp-a sa komandom o?
Po ovome, dobijam grešku da format nije podržan, ali neke druge postaje rade. Neki problem sa kodecima.


To je ta greška, kada ti kaže da format nije podržan. Ja sam još čitao README u MOC_u i dodao mislim libfaad. ali nije pomoglo. Postaje možeš ubacivati sa naredbom o pa onda upišeš URL ili u nekom folderu imap pls ili m3u datoteke i otvoriš folder, odabereš postaju i slušaš. Uglavnom hval ti na trudu, a ja ću izabrati distru u kojoj ovo radi.

BTW ti imaš preinstaliran MOC u Slackwareu, ako ti nisi radio svoj izbor programa za instalaciju, ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Nažalost, :facepalm , već sam se navikao na njega :thmb-up
U Slackware je ista stvar, odnosno otvara stanice koje imaju mp3, aac neće.

Imaš Debian, kakva je situacija tamo, otvara li sve bez problema, i koju verziju imaš?
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Radi aac u Debianu. Radio je i u Archu. Baš me čudi da ne radi u Slackwareu. Ne želim ti docirati, ali jesu li si kodeci instalirani. Što ja znam, možda ti baš taj kodek fali. Imam Slackware u virtualci pa ću baš viditi, mada ne sumnjam da ćeš ti to riješiti. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Heh, ne ide, ali ovo je openSUSE podforum, pa nećemo ići u offtopic. Što se tiče openSUSE-a, instalacija iz source-a ne ide jer već na početku prekida ./configure jer ne može naći Berkeley DB Database iako je instaliran, pa će trebati uređivati datoteku.

Za sada odustajem, trebam u Slack pokrpiti druge stvari... :?
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.