Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.
Odgovori

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 19:17

Ne mogu Fotku zaslona smanjiti...kad te krene...

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 19:52

Ma vidiš da si pomogao :-D
Koliko ja poznajem HP i njihove oznake serija prva dva broja su oznaka modela (62x) dok je zadnji broj (xx5) oznaka za Intel ili AMD platformu. Zbrojeno sad znamo da imaš laptop sa AMD procesorom i (opet pretpostavljam ;)) ATI grafičkom karticom (serije HD 4520).

E sad, ako ti se da, moja preporuka za tu konfiguraciju (ako sam pogodio na čemu se bazira konfiguracija) je da skineš elementaryOS zbog grafičke (na priloženoj stranici klikneš na "Download Luna for free" i izabereš 32 ili 64 bitnu Lunu, zavisi koliko RAM-a imaš) i nakon instalacije (ako ti naravno sav hardver bude prepoznat out of box kad je prvo probaš live, a trebao bi biti) potrošiš sat vremena za instalaciju tebi potrebnih programa i možda malo dodataka i uživaj ;)

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 19:56

AMD Turion 68 DVA
II P540 Dual Ćore
Proces CPU 2400

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 20:02

artu je napisao/la:HP 625
Konfig ne mogu naci,
OpenSuse 13.1

Imam fotku zaslona, ovdje sada nešto radi ali ne mogu pronaći file manager već treći sam promijenio u zadnjih pet šest mjeseci...i ne vidi blue tooth


Za fotku zaslona odi na http://pohrani.com/ tamo je uploadaj i stavi tu na forum link od slike koji ces dobiti.. Onda kad to napravis cemo dalje jer ja vise nista ne shvacam cega si vec tri promjenio u zadnjim mjesecima.. A bluetooth je prica za sebe i to cemo kasnije kad prvo dovedes sistem u neki red..

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 20:03

Je li tebi radi bluetooth, je li sve zbog toga nastao problem, pošto mi muka sve ovo čitat?
Ako jeste idi na Yast i instaliraj sebi
rfkill
U terminalu kao root ukucaj rfkill list all, pokazaće ti je li ti blokiran bluetooth, ako jeste, možeš sa rfkill unblock all riješti cijeli problem...
P.S. dobro vidim po dogovoru Yetia da se toga nagomilalo. A Bertone, de smanji, unisti mi reklamu distribucije :lulz

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 20:16

@SuSe
Pomoglo bi mi da proradi wireless ali neće to biti jedini problem....
Probao Instalirati i kaže:
Cannot accces instal media //http.../Repo/oss/... Medium1 check whether the server is accessible

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 20:24

@SuSe ...u terminalu mi je sam predložio da probam sudi zypper install rfkill ... Da bi odgovorio: Download error for http//download.opensuse.org/debug/distrib/13.1/repi/ISS/content

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 20:32

Nije ISS nego oss...

ovaj moj hrv voli improvizirati, a brzi je od mene

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 20:32

Nije hrv nego HTC. ...haha

Re: Problemi nakon deinstalacije Jave

19 sij 2015, 20:35

Svete li mi krave ako mi koji smo tu sudjelovali u ovom topicu ne dobimo karmu tu na forumu, niko nece! :hihi :bleh

@artu, stari moj, sad me slusaj, sve se meni cini da si ti sve zivo pobrisao i tesko cemo mi tu ovako preko foruma rijesit...
Ajde sad slusaj savjet i uzmi onaj Mint koji si na poslu skinuo i stavi ga na usb/dvd!
Tamo kad ga pokrenes lijepo si iskopiraj sve podatke i zatim instaliraj Mint preko tog openSUSEta i de se postedi daljnjih muka i rijesena je stvar!
Vjeruj mi vidim kamo ovo vodi i necemo nikamo doci, ako i dodemo to ce biti u topicu "Problemi nakon deinstalacije Jave dio 2"! :thmb-up

Edit: @bertone, sve je ok i ja volim elementary, ali ako boga znas molim te reci covjeku da instalira Mint! rofl2
Odgovori