Sada je: 29 ožu 2024, 08:33.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

ma kakva kineska, ne bih se zalio ni na neku iz Zimbabvea ,smo da moze doci na red :zvizdi
jao,stefan ce nas sve 7 dana ban totalno smo u "factory" mode :drool
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Orkh je napisao/la:
jao,stefan ce nas sve 7 dana ban totalno smo u "factory" mode :drool

:-o
ajde tekmu gledati, rasturamo!

Sent from my Transformer using Tapatalk 2
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Pa to i jeste problem,gledam i gubimo ,ovi narandjasti mislim... Užas

ja gledam šta mogu,tj. šta mi daju ovdje
sent from tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
pajdina je napisao/la:
pajdina je napisao/la:
tex.vileer je napisao/la:A sve je moguće. Moje poznavanje opensusea je vrlo skromno tako da nije ništa čudno ako sam negdje pogriješio.
Danas više neću biti u blizini tog pc-a , a i vikend dolazi, pa malo odmora od opensuse zamki...
:-D

Aj molim te vidi koju imaš verziju alsa
cat /proc/asound/version
koji su ti moduli učitani
cat /proc/asound/modules
i koja ti je zvučna kartica
cat /proc/asound/cards

sad sam pročitao tvoje prijašnje postove.....izgleda da si malo zabrljao KDE :) za početak resetiraj kde tako šta ćeš napraviti backup
su -
tvoj password pa onda
mv -r ~/.kde ~/.kde.bak
i na kraju
reboot
da restartaš sistem i da ti se učitaju kod podizanja defaultne postavke :)


jesi li resetirao KDE i dali si sredio zvuk ??
Avatar
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 08 lis 2014, 21:41
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory-Gnome
@pajdina

Jesam. Restartao sam tvojim postupkom kde, i nakon restarta stroja ponovno imam zvuk. Zahvaljujem. Ko bi reko da se zvuk moze tako zbrljati. I dalje mi stoji da intel chipset nije podešen, tamo u sound postavkama, ali zvuk radi.

Zašto imam mogućnost nadogradnje i kroz zypera i kroz yast online nadogradnje ? Buni me jer neznam kroz koju aplikaciju raditi nadogradnje.

Zeza me i dropbox. Instalirao ga kroz yast, pokrenem ga, dodje onaj prvi ekran i samo nestane sa ekrana... I nikakve poruke o pogrešci..
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:Zeza me i dropbox. Instalirao ga kroz yast, pokrenem ga, dodje onaj prvi ekran i samo nestane sa ekrana... I nikakve poruke o pogrešci..

Probaj ga pokrenuti iz terminala
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Kojom točno komandom ?

Sory ak vam to izgleda kao glupo pitanje, ali nisam poznavatelj ni konzole ni opensusea...
Max Bunker
Max Bunker
Probaj:
Kod: Označi sve
~/.dropbox-dist/dropboxd
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Ta komanda je rekla da nema direktorija. Instalacija kroz yast ili kroz oneclick je skidala 96 kb neki file, dropbox se pokazivao da je instaliran ali se nije pokrenuo.

Onda sam uporabio komandu:
Kod: Označi sve
cd ~ && wget -O - "https://www.dropbox.com/download?plat=lnx.x86" | tar xzf -

I tek tada se skinulo 26 mb, instalirao se dropbox i sam se pokrenuo.


Lijepo molim da naredbe stavljate u code (gore iznad okvira za unos posta ima jedan mali gumb ;) )
Edit: @Bertone
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:@pajdina

Jesam. Restartao sam tvojim postupkom kde, i nakon restarta stroja ponovno imam zvuk. Zahvaljujem. Ko bi reko da se zvuk moze tako zbrljati. I dalje mi stoji da intel chipset nije podešen, tamo u sound postavkama, ali zvuk radi.

Zašto imam mogućnost nadogradnje i kroz zypera i kroz yast online nadogradnje ? Buni me jer neznam kroz koju aplikaciju raditi nadogradnje.

Zeza me i dropbox. Instalirao ga kroz yast, pokrenem ga, dodje onaj prvi ekran i samo nestane sa ekrana... I nikakve poruke o pogrešci..

Pa svaka distra ima više načina i aplikacija za nadogradnju......aptitude,apt-get,synaptic (primjer debiana) Ja uvijek preferiram iz terminala i preporučio bih i vama.Šta se tičee dropbox-a probaj s komandom
Kod: Označi sve
~/bin/dropbox.py start

lupi si i
Kod: Označi sve
~/bin/dropbox.py help

čist u edukativne svhe :D

a nebi škodilo i zypper man i zypper help [command]

Pozdrav !

https://en.opensuse.org/images/1/17/Zyp ... heet-1.pdf


Lijepo molim da naredbe stavljate u code (gore iznad okvira za unos posta ima jedan mali gumb ;) )
Edit: by Bertone
Avatar
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 08 lis 2014, 21:41
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory-Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.