Sada je: 18 tra 2024, 02:10.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav! Evo danas sam htio pogledati kako izgleda i openSUSE 13.1 (među ostalima) pa sam snimio liveDVD i htio sustav pokrenuti sa istog međutim javlja mi grešku "failed to find mbr identifier". Isto se događa i bratu na laptopu kao i još jednom prijatelju, a imamo svi podosta različite konfiguracije računala. U čemu je točno problem i da li se može kako ispraviti?
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
dvd ti je isključivo instalacijski. skinite livecd verziju desktop okruženja kojeg želite i uživajte ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
OpenSuse 13:1 ne stane na cd. Uostalom piše da je livedvd i nudi opciju za podizanje iz izbornika. Ostali linuxi koje sam isprobavao lijepo bootaju sa dvd-a, tako da mislim da nije o tome riječ. Skinuo sam onu verziju gdje piše livegnome sa službene stranice, ne onu prvu ako ste na nju mislili.
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
Daždevnjak je napisao/la:OpenSuse 13:1 ne stane na cd. Uostalom piše da je livedvd i nudi opciju za podizanje iz izbornika. Ostali linuxi koje sam isprobavao lijepo bootaju sa dvd-a, tako da mislim da nije o tome riječ. Skinuo sam onu verziju gdje piše livegnome sa službene stranice, ne onu prvu ako ste na nju mislili.

Onda je vjerojatno korumpirani ISO fajl (greška kod skidanja, provjeri MD5) ili je greška kod prženja. Ako si isprobao na više računala i uvijek se dešava greška, onda je sigurno uzrok jedna od 2 navedena.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:Onda je vjerojatno korumpirani ISO fajl (greška kod skidanja, provjeri MD5) ili je greška kod prženja. Ako si isprobao na više računala i uvijek se dešava greška, onda je sigurno uzrok jedna od 2 navedena.


Frend je bootao sam svog usb-a. Doduše ja sam malo modificirao iso tj. ubacio sam manual u pdf formatu na isti, ali mislim da to ne bi trebalo smetati, zar ne? Ništa probati ću snimiti baš izvorni iso pa da vidimo.

Edit - Evo nasnimio ponovno i radi sve u redu, baš sam u SUSE-u. Valjda je smetalo što sam ubacio onaj manual na iso (iako drugim distroima isto nije smetalo) ili je bila greška pri prženju. Hvala na pomoci.
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
uživaj u openSUSE-u. ako što zapne, samo viči :)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.