Sada je: 11 svi 2024, 10:28.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

@bikerbj: čitaš li ovo? očito postoji rješenje za tvoj problem ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Evo sa opensuse foruma :

This should work. But you have to click on "Accept"/"OK", just closing YaST or pressing "Cancel" will not remember the changes.
You could also uninstall the patterns that recommend those packages (View->Patterns).

And/or enable the option "Ignore recommended packages for already installed packages" in YaST's "Options" menu. This should prevent the automatic installation of all those packages completely.
Max Bunker
Max Bunker
Poz!Eo ga još jedan friški na susetu.Učim pomalo i vidim da nije tolko teško za baratat susetom.Jedino što me smeta je što još nisam skužio kako složit da se iptables pravila učitavaju prilikom boota.Sa Debianom sam to svladao (pis of kejk) kao i na CentOS.
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 30 pro 2014, 14:10
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Wheezy KDE CentOS
Ja sam fw riješio tako da sam u yastu sve mrežne uređaje stavio u vanjsku zonu a u security centru sam postavio na umrezenu radnu stanicu, i uvjek se tako učitaju same postavke...
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:Ja sam fw riješio tako da sam u yastu sve mrežne uređaje stavio u vanjsku zonu a u security centru sam postavio na umrezenu radnu stanicu, i uvjek se tako učitaju same postavke...

Hoćeš reći postavke koje su po defaultu za vanjsku zonu ili ?
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 30 pro 2014, 14:10
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Wheezy KDE CentOS
Da. Morao sam ugasiti network managera, podesiti mrežne veze, u fw ih staviti u vanjsku zonu i onda opet prebaciti network manageru da on upravlja mrežama. Nakon toga sam u security centru prebacio na umrezenu radnu stanicu, i pregledao kako je on tom automatikom postavio pravila. Meni je tako odgovaralo jer je pozatvaral vecinu portova i ostavio sam tako...

Pazi, ja sam opensuse početnik, pa uzmi moje metode s rezervom, dok ih ne potvrdi ili odbaci neki iskusniji na opensuseu. Na ubuntu sam prek 10 godina, ali ovdje mi je jos puno nepoznanica.
Max Bunker
Max Bunker
shicy je napisao/la:@bikerbj: čitaš li ovo? očito postoji rješenje za tvoj problem ;)


na jednom kompu je debian i nema problema a na drugom slackware ali za taj komp se i ne zna da radi probleme.... :zvizdi
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
PODVOJENOST UPRAVLJANJA

Pa di ste kolege opensuse ratnici .... tri dana niko ne kuka.... :-D
Kao prvo, još jednom svima sve najbolje u 2015
Par puta smo se doticali izraza podvojeno upravljanje u opensuse , i neki od vas su tada rekli da im uopće nije jasno o čemu pričam , pa sam sada uhvatio malo vremena i to dokumentirao.

Znači, već par tjedana koristim opensuse na dva stroja, i fakat je sve bez i najmanje greške ili errora.
Ovo radim čisto u svrhu da me netko nauči nešto što još neznam i da mi pomogne da si razjasnim neke stvari.

Ajmo po redu kako sam što uočio da se može podešavati na više mjesta pa onda sam nisam siguran gdje to podesiti i u kojoj aplikaciji :

1. postavke automatskog logiranja je moguće podesiti u yastu ali i u kde postavkama sistema, meni je čak podešeno različito u te dve aplikacije,,,, koja je glavna ?

slika

2. imam dupli service manager i oba rade isto :

slika

3. lokalne postavke mogu podesiti i u yastu i u kde postavkama :

slika

4. pisač mogu u čak tri aplikacije podešavati ,, s time da ga jedna ( slična gnome aplikaciji ) odmah nađe i podesi, a ove druge dve me zapeljaju u odabir verzija cups-ova i tu se pogubim....

slika

5. vremenske postavke isto mogu u yastu a i u kde postavkama, i čak mi je bilo to različito postavljeno neko vrijeme....

slika

6. i ono kaj smo već par puta: update sistema kroz gui mogu vršiti yastom ili apperom i često ta dva programa nenude iste nadogradnje u istom trenutku....

slika

Eto, nemojte krivo shvatiti,,samo želim naučiti zašto je to tako i zašto se te postavke podešavaju na više mjesta i često su čak i različito podešene. To mi je sve nepoznanica, jer sam u desetak godina ubuntu svijeta navikao da se određene stvari podešavaju samo na jednom mjestu bez obzira na vrstu korištenog sučelja.
:-D
Max Bunker
Max Bunker
pface pface

Čitam ovu fan-suse temu i svakog dana sve više i više mi je drago kaj nisam uspio instalirati openSUSE 13.2 komp rofl2
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 664 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:pface pface

Čitam ovu fan-suse temu i svakog dana sve više i više mi je drago kaj nisam uspio instalirati openSUSE 13.2 komp rofl2

Je, ovdje je sve nenormalno... :roll:
Uostalom, sačuvaj i to malo zdravog razuma i živaca što ti je ostalo... :hihi
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.