Sada je: 16 tra 2024, 19:03.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kaže gosin na BQ supportu da je sledeći flash sale ove nedelje.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
holden je napisao/la:Kaže gosin na BQ supportu da je sledeći flash sale ove nedelje.


Shippaju navodno iza 20.3, da li sve prodane do tada ili ne mi nije mi poznato. Ja sam kupio u trećem saleu 26.2, ne znam iz koje zemlje naručuješ ali ja sam platio 35 EUR poštarinu jer ide kurirskom službom, iako je za neke zemlje svega 10 EUR, ali nema veze. Available only in European Union im je malo bez veze ali što je tu je.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Pa bolje nego Geeksphone, koji sam imao iskrenu nameru da kupim, dok nisam video da šalju samo UPSom, i da košta negde oko 45 evra. Wat
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
holden je napisao/la:Pa bolje nego Geeksphone, koji sam imao iskrenu nameru da kupim, dok nisam video da šalju samo UPSom, i da košta negde oko 45 evra. Wat


Ako planiraš naručiti masku kupi na španjolskom Amazonu, otamo sa poštarinom dođe oko 16-17 EUR, na engleskom Amazonu dođe oko 22 GBP.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Traje prodaja na bq, dok ne nestane telefona. Nadam se da potražnja nije velika i da ima vremena do 18og, da ga pazarim i ja kad oslobodim karticu :) Ako ne, možda krenem u Alcatelove Firefox vode :)
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
holden je napisao/la:Traje prodaja na bq, dok ne nestane telefona. Nadam se da potražnja nije velika i da ima vremena do 18og, da ga pazarim i ja kad oslobodim karticu :) Ako ne, možda krenem u Alcatelove Firefox vode :)


Vjerovatno će biti barem još jedna flash prodaja idući četvrtak pa bi trebao stići ako se ova danas rasproda.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Tako to rade pravi znalci: Ubuntu MATE 15.04 (izlazi 23. travnja 2015.) dobio brojna poboljšanja.

1.) MATE Tweak Utility - najveća novost je Interface Switching (MATE Desktop, Ubuntu MATE, Ubuntu MATE with MATE Menu, Redmond, Redmond with MATE Menu, Eleven, Eleven with MATE Menu, te openSUSE desktop layout).




2.) Tilda - novi padajući terminal




3.) Promjena boje foldera, kao i dodavanje simbola




Iskreno - ovo će biti meni najdraže MATE izdanje :ljubav
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Izgleda odlično ovaj Ubuntu MATE 15.04, sviđa mi se ovo sa prebacivanjem UIja bez restarta sessiona, btw ovakve vijesti bi trebao stavljati u Ubuntu vijesti, a ne fan club :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Mislim da je to ipak za zasebnu temu o MATE okruženju. Problem je u tome što nismo na vrijeme otvorili takvo što, a i potrebno je sakupit sve rasute teme i postove. Kako god, slažem se da će Ubuntu 15.04 MATE bit fenomenalan :thmb-up
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Mislim da će vama ovaj test biti jako drag...
http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... 6way&num=6
Radi se o testu openSusea Leapa, ali on je jos u fazi razvoja, sa bugovima, međutim, neke se stvari neće izmijeniti, a najveći krivac može biti sporost kombinacije Btrfs+XFS, te i GCC 4.8.
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.