Sada je: 15 svi 2024, 07:10.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Da li je netko nekada bez Restricted Managera ili Envy skripte uspio instalirati NVIDIA Linux drivere pod ubuntuom??

Zašto to pitam, evo zašto:
Uredno skinem .run sa nvida.com, zaustavim gdm, instaliram build-essential, startam famoznu .run datoteku, sve prođe kako treba, ustanovi da nema na netu drivera za moju verziju kernela, te da ih treba kompajlirati - i TO prođe normalno, modificira xorg.conf i na kraju kaže da je sve super napravio i da treba samo restartati. I ja samo restartam i njega i sebe.... :)

No, kao krajnji rezultat je da se xserver ne može dignuti (iz ko zna kojih razloga, kako je to bio samo test nisam se previše usredotočio na moguće razloge), iako u xorg.confu uredno piše pod Devices "nvidia".

Ako pak sve napravim preko Restricted-a sve je OK. Ovo me zanima čisto iz znatiželje, da li je nekome uspjelo uspješno instalirati nvidiju preko .run-a i dobiti dialog za podešavanje kartice i zadnje drivere??
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ja nisam - jer nisam nikada morao, ati sam uspio bez problema...
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Da, ista stvar kao i kod mene. Restricted driveri iz ubuntu repoa rade ok, pa nije trebalo raditi posebno ništa. No iz znatiželje sam probao instalirati baš sa nvidie i ispada da ih je teže postaviti u rad nego ATI jeve sa njihove stranice.

No, i tako to nije dobra praksa, jer ako dođe do update-a kernela eto ti problema...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ja sam instalirao preko .run datoteke, jer meni nije OS prepoznavao net(mogao sam u net, ali add/remove, synaptic i takve stvari nisu radile). U biti sam se preplašio kad sam ugasio gdm i nisam se mogao sjetiti da se gdm zove gdm(da ga znam upaliti). Pokrenuo sam taj .run, sve je prošlo kako treba, ništa nisam morao kompajlirati, jednostavno restartirao i nadao se da će gdm sam krenuti. I kad se palio fino vidim nVidija logo pri paljenju, compiz radi bez problema. Imam GF 8500 GT(512mb). Sad, ili sam imao jako puno sreće, ili ipak......, ne imao sam puno sreće.
(nadam se da si na to mislio)
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 02 vel 2008, 19:45
Lokacija: /dev /null
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Win7/Ubuntu 9.10
Ako si imaš Ubuntu, i origigi generic kernel onda si morao kompajlirati modul jer ga na netu za ovaj kernel nema, no to radi nvidiijim driver install, tako da to ni ne vidiš da se kompajlira.

I meni je on uredno sve napravio sa instalacijom drivera, samo što mi driver na mojoj Geforce 8400 GS nije radio, čudno, trebao bi se više sa time poigrati, ali mi se neda. Budem jednom kada dođe stable release od Hardy-a koji će i tako dobiti cijeli disk (umjesto posrnule MS Viste), a stari 7.10 ću ostaviti neko vrijeme na drugom disku za ovakve provjere sistema, pa ako što zeznem neće mi biti žao...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ja uglavnom nisam ništa posebno kompajlirao. A sad kad kažeš, čini mi se da je tijeko instalacije pisalo da se nešta kompajlira.
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 02 vel 2008, 19:45
Lokacija: /dev /null
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Win7/Ubuntu 9.10
Ne, sve on sam iskompajlira i to se ne vidi, osim ako bolje čitaš tekst po ekranu...

No, ako nemaš instaliran gcc ili još bolje build-essential paket onda možeš imati problema sa takvom instalacijom nvidie...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ne znam, meni je to bila prva uspješna instalacija na linuxu :mrgreen:
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 02 vel 2008, 19:45
Lokacija: /dev /null
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Win7/Ubuntu 9.10
Pozdrav...
Evo čitam vaše postove i vidim da imam sličan problem...
Naime ja sam friško instalirao ubuntu 7.10, e i sa restricted drivers managera pokrenuo instalaciju
nvidia drivera. I mogu reći da je prošlo sve ok... da bi i ja nVidio logotip i već se ponadao...
no problem mi je što se mi na login ekranu pojavila reza 800x600.
sam pokušao složiti rezu koju ja trebam 1280 x 800 (Laptop), keep settings i super...
resetiram računalo ili se odlogiram pa ponovim dolaskom na login ekran i desktop
reza 800 sa 600...

any advice?
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
Avatar
Postovi: 1278
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Lokacija: Čakovec
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: ubuntu 16
jesi probao možda sa sudo nvidia-settings pa tamo podesiti rezoluciju?
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.