Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

DUMMY OUTPUT - nema zvuka i wirelessa

19 vel 2019, 15:01

Hej društvo, trebam vašu pomoć. Još uvijek koristim ubuntu 14.04 (specifikacije kompa pišu u mom profilu). Nije riječ o nikakvoj nadogradnji. Problemi su počeli prije dva dana. Sumnjam na 'bug' jer je dosad sve radilo ispravno. Dakle, prvi problem je da nema zvuka, veli ''dummy output''. Ne samo na kompu, ni preko slušalica. Čitala sam po stranim forumima i isprobavala rješenja. Najprije sam samo resetirala komp, napravila log out, i gasila ga bez ulaska u terminal. U cijelom tom procesu desio se i drugi problem, nestalo je bežične mreže. Jednostavno ne prepoznaje i ne može se spojiti. Nije problem u modemu jer imam dlanovnik i tamo se spaja.

Dakle, u terminalu sam za zvuk probala ovo:
Npr. sudo alsa force-reload + reboot nije bila učinkovito
Zatim:
sudo apt-get remove --purge alsa-base pulseaudio
sudo apt-get install alsa-base pulseaudio
sudo alsa force -reload + restart

Nakon toga nisam imala ni ikonu za zvuk, i na ikoni za podešavanja ostali su samo printer i još dvije (ne sjećam se više). Drugi dan kad sam upalila komp nestala mi je ikona 'system settings' !

Strah me nešto dalje petljati da još više ne pogoršam. Pomagajte. Nije mi jasno kako se to desilo. Je li moguće da sam slučajno neke tipke stisnula koje su zblokirale zvuk?
:abz

Dodatak 1- našla sam na netu da su ove komande zastarjele (sudo apt-get remove --purge alsa-base pulseaudio;
sudo apt-get install alsa-base pulseaudio) i vjerojatno mi se zato sve poremetilo.
Ali ima i dodatan korak na to samo se ne usudim opet petljati:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-audio-dev
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

To je iz 2014. i pisalo da još nije kompatibilno s ubuntu 14.04. Ali do danas se valjda sredilo, ili? Da probam to ili ne?

Dodatak 2- 'system settings' su bili izbrisani. Ponovo sam ih instalirala iz 'software centra'.
Odgovori