Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

ne radi skener na printeru

26 svi 2018, 14:15

Pozdrav, imam instaliran samsung printer (sl-m2070) ako je važno koji model. Printa normalno, i osobnu, i eko format, ali ne želi skenirati. Očito je problem u driveru za skeniranje. Ili? Skinula sam s neta sa samsungove službene stranice za linux. Odpakirala. znači uld_V1.00.39_01.17.tar.gz
I sad trebam instalirati u terminalu, jel tak?
Recite kako dalje i je li točno.
još da velim da u ubuntu software centru imam instaliran 'simple scan' ali zašto onda ne skenira slike? :ljut
Pomoć.

Re: ne radi skener na printeru

26 svi 2018, 17:21

Nisam pronašao točno tvoju verziju nego uld_v1.00.37_00.99, otpakirao sam i dobio "uld" direktorij. otvorio terminal u tom direktoriju i imam ove datoteke:
Kod:
ja@mint17xfce ~/Preuzimanja/uld $ ls -C
i386/    install-printer.sh  uninstall-printer.sh
noarch/  install-scanner.sh  uninstall-scanner.sh
x86_64/  install.sh          uninstall.sh

Dakle, vjerojatno samo trebaš upisati:
Kod:
./install-scanner.sh

i prati upute.

najlakše ti je otvoriti terimal u odgovarajućem direktoriju iz file managera > desni klik >"Otvori u terminalu". I odmah ti otvori terminal u pravom direktoriju. Ako to nemaš onda sa cd (recimo da je u Preuzimanja/uld):
Kod:
cd Preuzimanja/uld
./install-scanner.sh

Ili vjerojatnije to isto sa sudo:
Kod:
sudo ./install-scanner.sh

ali probaj prvo bez sudo.

Ne zaboravi staviti ./ !

Re: ne radi skener na printeru

27 svi 2018, 21:39

nešto sam utipkala, ne sjećam se više točno. uglavnom terminal veli da je skener već instaliran. ali zašto onda ne radi?!
kad na printeru stavim na opciju skeniranja i potvrdim da skenira na kompjutor, spaja se i ...... ništa. piše: nedostupno iliti 'not available'. u čemu je problem kvragu? :hmm
Odgovori