Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Kako omoguciti treci monitor?

14 ožu 2018, 22:33

Pozdrav,

Imam imam tri setup od tri monitora, dva su prikljucena na AMD-ovu karticu te rade bez problema, treci monitor je prikljucen na intelovu integriranu graciku karticu, kada pokusam omoguciti taj treci monitor ubuntu se samo vrati na login screen.

Jel imao neko neki savjet kako da omogucim treci monitor?

Kod:
lspci | grep ' VGA '
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Tahiti PRO [Radeon HD 7950/8950 OEM / R9 280]

Re: Kako omoguciti treci monitor?

15 ožu 2018, 08:47

Istovremeno nikako.

Re: Kako omoguciti treci monitor?

15 ožu 2018, 09:33

DokiZG je napisao/la:Pozdrav,

Imam imam tri setup od tri monitora, dva su prikljucena na AMD-ovu karticu te rade bez problema, treci monitor je prikljucen na intelovu integriranu graciku karticu, kada pokusam omoguciti taj treci monitor ubuntu se samo vrati na login screen.

Jel imao neko neki savjet kako da omogucim treci monitor?

Kod:
lspci | grep ' VGA '
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Tahiti PRO [Radeon HD 7950/8950 OEM / R9 280]

bertone je napisao/la:Istovremeno nikako.

Zapravo, postoje RIJETKA računala koja u BIOS-u mogu omogućiti rad obe kartice istovremeno, ali nikad to u praksi nisam koristio. Samo greškom spojio na krivi VGA izlaz. :D

Re: Kako omoguciti treci monitor?

15 ožu 2018, 09:54

Ajoj nadao sam se nekom rijesenju, jer sam sam upalio windows i tam sve radi normalno,a bas se i nebi volio vratiti na njega

Re: Kako omoguciti treci monitor?

15 ožu 2018, 09:57

Cooleech je napisao/la:Zapravo, postoje RIJETKA računala koja u BIOS-u mogu omogućiti rad obe kartice istovremeno, ali nikad to u praksi nisam koristio. Samo greškom spojio na krivi VGA izlaz. :D

:thmb-up

Postoji i ilegalni AMD driver za VGA koji omogućuje hibridni CrossFireX/SLI između grafičkih kartica bez obzira na vrstu/proizvođača grafičke.

... ali, ovo cooleechovo je na razini greške (buga) u BIOS-u, a ovo moje ilegalno :-D

EDIT: Daj opiši što znači "radi normalno" pod Windowsima?

Re: Kako omoguciti treci monitor?

15 ožu 2018, 11:18

Sva tri monitora rade bez beda, a na linuxu mi rade samo ova dva kaj su na AMD grafickoj kad pokusam aktivirati treci monitor koji je na integriranoj sve se srusi i vrati me na login screen...

Pokusao sam preko xorg.conf sam postaviti sve ali istu stvar dobivam najdalje sto sam dosao je da sam uspio dobiti da radi taj jedan a druga dva ne...

Re: Kako omoguciti treci monitor?

15 ožu 2018, 13:39

Ček, ti na Windowsima imaš istovremeno prikaz na sva tri monitora?

Re: Kako omoguciti treci monitor?

15 ožu 2018, 14:19

Da tam radi a na linuxu ne, uglavnom problem sam rijesio tako sto sam otiso kupiti hdmi u dvi konverter i sve spojio na jednu graficku karticu sad sve radi ko urica :)
Odgovori