Sada je: 29 ožu 2024, 13:05.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

rudar je napisao/la:Napominjem: gađam naslijepo, korisniku koji je ovo riješio pravio je problem LO izazivajući stalno rušenje Ubuntua, pa molim bolje upućene kolege da ocijene ima li ovaj prijedlog smisla.

Dok se ne dozna što se zapravo zbilo i na čemu je sada, tako bez ikakvih informacija nema baš smisla.

Što se tiče dokumenata, koji su najbitniji ovdje, mogu se prekopirati i spremiti na sigurno iz podignutog LiveUSB ili DVD-a, jer je mala vjerojatnost da je OP slučajno pobrisala i dokumente.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Laptop je upalio iz nekog 7-8 pokušaja, uopće se nije htio pokrenuti, ostao bi samo zamrznut na početku, niti sam mogla ući sa F2 ili F12...šta se desilo nemam pojma, ali neću više eksperimentirati dok nemam sve fajlove negdje na sigurnom, skoro sam dobila slom živaca.
Ne kužim se ja u ništa, znam samo slijediti upute onih koji se kuže, točno sam sve napravila kako je pisalo u koracima na askubuntu za topik kako instalirati openoffice umjesto libreoffice...
Znači openoffice se je instalirao, jer kad sam napokom uspila pokrenuti laptop sam ga odmah izbrisala u terminalu, i brisao se, ali ga nije bilo uopće nakon instalacije,ko da nisam ništa napravila
Možda sam trebala restartat nakon brisanja libreoffice? ( makar to ne piše u uputama)...ok, kako je neću više pokušavati, ovo mi je bilo malo tu mač :)
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 stu 2017, 14:24
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 16
Zaboravih napisat odgovor, openoffice sam skinula sa njihovog službenog sajta, ne iz terminala, iz terminala sam radila samo ono šta je pisalo na askubuntu da treba dodatno bilo da se skida preko terminala ili se skine sa web pa inst preko terminala, na prvom postu sam stavila link gdje je to sve napisano u koracima...
Sad šta se napravilo ne znam, jel sam sve makla ako sam samo makla openoffice ovako : sudo apt-get remove openoffice*.* ili je još nešto ostalo?
https://askubuntu.com/questions/116590/ ... ice#168013
https://tecadmin.net/install-apache-ope ... tu-debian/
upute sa ova 2 linka sam slijedila :/
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 stu 2017, 14:24
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 16
rudar je napisao/la:Gađam naslijepo, jer ne znam koji je hardver u pitanju, niti koristim Ubuntu, ali opisanom problemu najbliže mi se čini ovo: https://askubuntu.com/questions/964576/ ... 4-bit?rq=1

Tamo je nevolja uspješno otklonjena kroz terminal (a terminal se pokreće, kako vidim u Ubuntu handbook, kombinacijom Ctrl+Alt+T) i to ovako:

Kod: Označi sve
sudo apt remove xserver-xorg-core-hwe-16.04 xserver-xorg-input-all-hwe-16.04 linux-generic-hwe-16.04 xserver-xorg-video-all-hwe-16.04
sudo apt install xserver-xorg-core
sudo apt install ubuntu-desktop xserver-xorg xserver-xorg-video-all xserver-xorg-input-all


Napominjem: gađam naslijepo, korisniku koji je ovo riješio pravio je problem LO izazivajući stalno rušenje Ubuntua, pa molim bolje upućene kolege da ocijene ima li ovaj prijedlog smisla. Nevolju je izazivao Xorg...


Majko mila, cim ovakva sranja moras raditi ko taj apt program ima ozbiljne probleme.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Istina, @shrike, ali čovjek je probleme i riješio. Nadam se također da je načelno riješen i problem iz ove teme... :hmm
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Nakon x puta pročitanih postova zaključujem da osoba više nema ni libreoffice ni openoffice.

@renea
Tebi se nije instalirao desktop-integration/ paket, jer je trebalo napraviti još i:
Kod: Označi sve
sudo apt-get -f remove libreoffice-common


Napravi ovo i ponovo instaliraj openoffice.
:thmb-up
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
@vision , a nisam znala u uputama je pisalo ovo i to sam napravila za misanje Libre ( btw prilično sam sigurna da mi je pisalo da je desktop intergration instaliran uspješno - to je poseban file u folderu DEBS, koji se mora nakon instalacije Opena pokrenut u terminalu iz foldera i instalirati ) :
1) For installing OpenOffice you have to first uninstall the LibreOffice which is by default installed in your Ubuntu.

So open the Terminal Window and type the following command and give password.This will remove the LibreOffice completely.

sudo apt-get remove --purge libreoffice-core

btw nou šansa da više pokušavam micat libre i stavljat open, nemam želje za avanturom nakon ovog :/

@shrike baš to,izgleda da nije baš laganini i sigurno za običnog korisnika ubuntu, mislim da bi to trebali i naglasiti na službenom webu openofficea da može doći do problema
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 stu 2017, 14:24
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 16
Ako će nekome pomoći, Libre office zapravo bez problema otvara i popunjava FINA tablice, ovaj koji sam nanovo skinula (nakon brisanja i pokusavanja instalacije Openoffice) sa ubuntu softver centra neki dan...jel isti ko prije ili nije nemam pojma jer nisam ni pokušavala prije, kad fino piše na listu upute da je izvještaj nemoguće popuniti u LibreOffice i da savjetuju OpenOffice verzije 3x umjesto.
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 stu 2017, 14:24
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 16
Čekaj, ti si se išla zezati s instalacijom OO prije nego si probala LO samo zato kaj je FINA napisala da treba OO... OMG pa FINA (kao i većina državnih firmi) ažurira svoje web stranice svaki put nakon parlamentarnih izbora i onda četiri godine livada od posla za web admine.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
pface
Traženje pomoći na internetu može tako završiti. Kad zaglibiš u problem, dobace ti toliko užeta da si ga omotaš oko vrata a nedovoljno za omotati oko pasa. :-D
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.