Sada je: 27 tra 2024, 01:10.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Jesi li imao takvih problema i s Windowsima? Imam jednu ploču koja mi je isto to radila, ako nisam koristio sudo prilikom shutdowna nije se ni htio ugasiti. Jednostavno ostane zaleđena slika, ali je ventilator i dalje radio. Isto mi se događalo i s Windowsima. Pokušao sam sve, flash biosa, vađenje baterije, promjene baterije...sve dok nisam otkrio da jumper koji je bio na ploči nije ispravan. Radilo se o jumperu clearCMOS/NormalCMOS. Promjenom jumpera, koji sam uzeo sa stare ploče problem je riješen. Evo i dan danas ploča radi kako treba. Ne mora značiti da je tvoj i moj problem isti, ali svakako bi vrijedilo pokušati.
Avatar
Postovi: 80
Postovi: 80
Pridružen/a: 12 vel 2015, 18:31
Lokacija: Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18 Xfce
Fala svima koji su se uključili da mi pomognu riješiti ovaj problem. Linux je samostalno instaliran na disku. Što se tiče prijedloga o pokušajima s drugim LM distribucijama, probao sam s 17.3 pa ga ne želi učitati s USB-a. U svakom slučaju, iz ovog zla i neko dobro. Moram napomenuti da sam svakodnevni kućni korisnik koji je naučio osnove dovoljne za instalaciju i svakodnevni rad omiljenih ( GIS i još nekih ) aplikacija i uobičajeno svakodnevno korištenje od strane moje malenkosti i drugih ukućana. Pa sam proteklih dva-tri tjedna osim openSUSe još probao i BSD a na kraju sam završio na SwagArch linuxu.
Pročitao sam par zanimljivih prijedloga pa ću ih isprobati.
Nisam još odustao od Minta iako je ovaj SwagArch jako pristupačan za obične korisnike kao što sam ja. Možda ih stavim oboje. Pozdrav.
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 16 ruj 2017, 20:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: openSUSE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.