Sada je: 23 sij 2020, 00:38.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

eQuivalent je napisao/la:..., zasto da/zasto ne .

Pozdrav kolega. Kako si, kaj ima dobroga kod tebe ?

S obzirom da si i sam poduzetnik, onda vrlo dobro razumijes kako funkcionira nas kutak svemira.

Postojeće pravilnosti i obrasci vrijede u svemu, od politike, industrije, roditeljstva, pa do testiranja softvera. Jefnostavno receno, sve sto polucuje uspjeh mora imati neki svoj pocetak, razvoj, marketing,ciljano trziste, gomilu love, pa cak i plan za casnu i jeftinu odstupnicu.

Ja sam odusevljen svakim vidom poduzetnistva, entuzijazma, pionirskih ideja, i stvarno ti od srca cestitam i zelim da uspijes ostvariti svoje poslovne naume.

Zasto ti se nitko ovdje nije javio i podrzao te ? Pa odgovor je vrlo jednostavan : Iz istih onih razloga zbog kojih je linux na razini statisticke greske u desktop prici.

Moze piskarati ko kaj hoće i umatati svoju filozofiju u kojekakve sarene omote , no stari moj, realni pokazatelji su katastrofalni, iz niza razloga, i isti ti razlozi du uzrok zakaj je mlak , skoro nikakav odziv, na tvoju hvalevrijednu inicijativu.

Logicno, pitaces me zasto se ja nisam ukljucio ako to smatram dobrim potezom. I tu je odgovor vrlo jednostavan : Napisi tocan podlovni plan kaj tocno i u kojim rokovima ocekujes od svog projekta i ja ti odgovorim ttocku po tocku.

Mene, iz biznis perspektive, niti najmanje neće tangirati neke open filozofije i nekakvi imaginarni doprinos nekakvom imaginarnom općem dobru. Otvori pet radnih mjesta i tak si najbolje pomogao pet obitelji u svojoj mikrolokaciji.

Sve izreceno je iskljucivo moje osobno misljenje i stavovi.

.
Podijelio/la zahvalu: 79 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Spol: M
eQuivalent je napisao/la:I jel neko isprobao s foruma? Ili još bolje instalirao? Nije niko? Hm ... pa tako sam i očekivao :) isto bih to i ja uradio :D Izbegao u širokom luku jer ako nešto radi odlično, zašto isprobavati, još se navučeš na to i onda đavo kriv.
Generalno ni slučajno nemojte isprobati i još manje pohvaliti ...

Već iz ovih tvojih riječi se vidi da posve nerealno očekuješ brzo i masovno prihvaćanje svog OS-a, a s takvim očekivanjima vjerojatno se budeš brzo razočarao. :zabrinut

Inače, uistinu ti želim sve najbolje s tim OS-om. :thmb-up

LP
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
I jel neko isprobao s foruma? Ili još bolje instalirao? Nije niko? Hm ... pa tako sam i očekivao :) isto bih to i ja uradio :D Izbegao u širokom luku jer ako nešto radi odlično, zašto isprobavati, još se navučeš na to i onda đavo kriv.
Generalno ni slučajno nemojte isprobati i još manje pohvaliti ... .

Čemu takav condescending ton?
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 179 puta
ma nije "condescending ton" nego više šaljiv. Bila malo mrtva tema, pa da ju živnem :)
Više je bila na račun Kubuntua, setio sam se pre par godina kad je izašao ne znam već koji Kubuntu, radio odlično i upravo iz tog razloga niko ga nije skoro nigde ni spomenuo, a kad je izašao onaj užas živi, na sva vrata se zvonilo, jedva se oporavili :D
A EQuilibrium kao EQuilibrium, treba tu još da se iskristalizuje ideja u potpunosti. Zato sam i sebi dao neki rok od godinu dana, do LTS izdanja koji će da prati Kubuntu i izlazi svake druge godine, sem ukoliko se nešto ne promeni ... Generalno lomim se između više ideja ... jedna daje estetsku lepotu, a druga ideja daje brzinu.
Ovo mi je više neki hobi. Naravno da bih voleo da vidim rezultate ... jer ukoliko rezultati izostanu, nema smisla dalje razvijati i trošiti vreme. Zar ne?
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Samo da obavestim da je " EQuilibrium "Level One" KDE edition " spreman, nadam se da će od sutra biti dostupan za preuzimanje. Verujte mi na reč jedno skroz drugačije iskustvo.

Razlika između Level One i Level One KDE sem očigledne estetske razlike je i izboru programa, dok je prvi okrenut GNOME aplikacijama, drugi je takoreći čistokrvan KDE što se tiče aplikacija. KDE zahteva više ram memorije. Ali ... Oba su prilagođena više za laptop i manje monitore (do 19") mada KDE edition prednjači. Vredi isprobati, a verujem, mnogi ce i nastaviti da ga koriste, pogotovo ljudi koji koriste laptop.
EQuilibrium "Level One" KDE edition

download: https://sourceforge.net/projects/equilibrium-level-one-kde/

Eto i posle određenog vremena i dalje radi stabilno i brzo bez nekih problema. Manji problem oće da mu pravi Chromium, kad se naotvara jako puno tabova i prozora (pa treba restartovati Chromium). Ali ako je to nekome iritantno, uvek je tu Mozila i onda nema problema sve radi glatko i brzo :)

Evo primer kako izgleda surfovanje internetom, zaista drugacije iskustvo, nego na ostalim distribucijama.
a kakvo je stanje sa podrškom i nadogradnjama.....neko vrijeme sam koristio kubuntu i nije bilo nekih problema ali to već ima dosta godina....
Podijelio/la zahvalu: 43 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Generalno podrska i nadogradnje se u potpunosti oslanjaju na Kubuntu.

Evo da kažem da i dalje radi sve stabilno i brzo. Jedini problem koji zna da se desi je Chromium (ali to je opštepoznato previše jedenja memorije) na računarima koji imaju manje rama.
Moja zaista preporuka je ukoliko neko želi nešto drugačije nek proba EQuilibrium KDE izdanje, nećete se pokajati. Brza instalacija, radi stabilno i brzo ... jedina mana je što nije dugoročno podržano izdanje.
istina....chromium mi na kubuntu tako tromo radi da je to za poludit a memoriju jede bolje nego ja janjetinu.....inače imam 4gb rama...
Podijelio/la zahvalu: 43 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.