Sada je: 22 sij 2020, 23:19.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Koristili su sourceforge nekada za to
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
Evo da se pohvalim ... :) Konačno sam priveo kraju. Sad samo treba da okačim negde da može da se preuzima :)
Evo mali video da se vidi (snimak je losiji-secka) ... inače radi jako tečno i ispolirano i što je najbitnije, jako brzo i stabilno.

Snimak je napravljen na prosečnom računaru sedeće konfiguracije:
Procesor: Intel Dual-Core E6500 2.93GHz
Ram: 3GB
Sata HDD
(čisto koga zanimaju te sitnice)

Plasma 5.9.4
KDEf 5.31
Qt 5.7.1
Linux 4.10
KDE app 16.12.3
GNOME app 3.24
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Pošto treba da snimim još koji video, šta bi bilo korisno da se prikaže u videu?
EQuilibrium "Level One" je dostupan za preuzimanje.
http://lt-stand.com/equilibrium

Par stvari za sad su bitne da znate ... i na žalost tako je kako je, nadam se da ćemo uskoro naći rešenje:
1. Zbog ograničene propusne moći servera moramo da ograničimo broj dnevnih preuzimanja, tako da svako ko želi da preuzme distribuciju mora da se prijavi i da sačeka na odobrenje, stići će obaveštenje u inbox (ukoliko naravno unesete ispravnu mail adresu)

2. Prilikom instalacije promenite boju na "default" u System Settingsu (bez brige nakon instalacije će opet da se vrati u normalu)
3. Nakon instalacije promenite šifru u Novčaniku (KDE Wallet) . Ili napravite nov novčanik. Defaultna šifra je: eq1
Da ne bi bilo zabune, dakle ukoliko ga instalirate mora da se pravi čista (nova) instalacija. Pokušao sam da ga instaliram preko Kubuntua 16.10 i ono radi, ali nisam bio zadovoljan.
Dakle, ukoliko se napravi nova čista instalacija, radi bez ikakvih problema, jako brzo i stabilno.
EQuilibrium "Level One" je sad dostupan za preuzimanje i putem sledećeg linka
https://sourceforge.net/projects/equilibrium-level-one
Kaj si sve natrpal od aplikacija u tvoju distru ?

.
Podijelio/la zahvalu: 79 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Bunker je napisao/la:Kaj si sve natrpal od aplikacija u tvoju distru ?

.

Pa nije baš natrpano. Samo one aplikacije koje su neophodne za normalno korišćenje (za početnike i prosečne korisnike). MIslim da ima ista količina aplikacija kao i normalan Kubuntu ili Ubuntu (možda 2 ili 3 više). Probaj pa ćeš da vidiš. Radi brzo i stabilno, nema nekih većih problema.
Za sad sam primetio par (2) problema (sitnih) i nalaze se u readme fajlu, plus u Firefoxu na Youtubeu u prozoru za pretragu su bledo siva slova skoro nevidljiva. Ali na WebBrowseru je sve ok (koji je inace defaultni). Dakle nije do EQuilibriuma, nego do Firefoxa problem. Dok je npr i na Chromiumu (koji nije predinstaliran nego sam ga naknadno istalirao) sve isto ok i bez problema.
E samo da javim da je izdanje najzad kompletirano kako valja, dakle neke decje bolesti su poispravljane koje su se pojavile na samom početku.
Možete preuzeti ovde.
https://sourceforge.net/projects/equilibrium-level-one

Nakon instalacije postoji jedno malo dodatno podešavanje.

Sve u svemu, kod mene radi bez problema i koristim ga na više računara kao defaultnu distribuciju.
Distribucija je namenjena nezahtevnim korisnicima i ljudima kojima je potreban upotrebljiv operativni sistem.

I još jedna bitna stavka, raditi čistu instalaciju a ne upgrade sa Ubuntua ili ostalih distribucija koje su bazirane na Ubuntuu.
I jel neko isprobao s foruma? Ili još bolje instalirao? Nije niko? Hm ... pa tako sam i očekivao :) isto bih to i ja uradio :D Izbegao u širokom luku jer ako nešto radi odlično, zašto isprobavati, još se navučeš na to i onda đavo kriv.
Generalno ni slučajno nemojte isprobati i još manje pohvaliti ... .
Što kaže jedan dotična gospođica iz USA o EQuilibriumu (citiram) :
"Works great, but:
1) It's KDE
2) 3GB RAM minimum, which brings a whole new meaning to the word 'modern' = 'code bloat'!
...
Means that there's a whole shitload of cheap (but colorful!) Laptops that have been manufactured by several major players in the last 3 years (and still being marketed) with 2GB hard soldered RAM that are shit out of luck. Not to mention the poor suckers that bought them!"

Dakle nije poenta kako radi, nego unapred dolazi s predrasudama i zapravo je bitan taj deo, gde je navedeno u opisu distribucije, da treba 3GB rama za optimalni rad računara (nebitno što kod nje radi odlično). Pa ... ok EQ kad se digne, on zamuzima nepunih 400 MB rama, ali samo FF ili Chromium u svom opušenom radu zauzimaju po 1,5GB rama ... zato je i navedeno, da treba 3 da bi sve moglo da funkcioniše glatko i bez problema, a ne zbog EQa.
U svakom slučaju EQ radi glatko i bez većih problema i na ASUSu starom skoro 10 godina (AMD na 1,7 dual core) i ramom od 2GB . Ali, dal sam trebao da navedem, kao pojedine distribucije zaista minimum, pa onda da se ljudi osećaju prevareno, kad shvate da ne mogu sa 1GB rama da gledaju tečno video s interneta u HD?

E uskoro treba da napišem tekst, zato mi i trebaju neke pomalo povratne informacije, jer glupo je da sam sebe hvalim :) a iskren da budem malo mi je i nezgodno pisati tekst o nečemu što sam sam sklopio, jer nemam kritički stav. Dakle, ako neko smogne snage, bio bih zahvalan da napise tekst, ili barem kostur teksta, s kritickim osvrtom na EQuilibrium, ali ne s onim klasičnim još jedan fork Ubuntua (da jeste još jedan na distrowatchu ih ima još stotinu pa i Mint je samo fork pa opet mu to niko ne zamera) ... nego normalan tekst, zasto da/zasto ne .

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.