Sada je: 29 ožu 2024, 11:53.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Uskoro će biti omogućena i kupovina brendirane USB Flash memorije sa EQuilibrium "Level Three".
O čemu je zapravo reč?
Reč je o donaciji za razvoj i pospešivanje distribucije EQuilibrium. Do sad ljudi koji su uplatili donaciju, dobijali su samo poruku hvala i link gde mogu da preuzmu EQuilibrium. Lično, mišljenja sam da to ipak nije dovoljno i da ljudima koji uplate donaciju treba dati još nešto zauzvrat, pošto EQuilibrium može da preuzme svako bez ikakvih obaveza. Dakle na neki način treba te ljude još dodatno nagraditi. Mislim da je ovo skroz korektna nagrada. USB Flash memorija uvek dobro dođe.

Evo i jedan live snimak još uvek neobjavljenog izdanja (datum objave 31.01.2019) EQuilibrium "Level Three" - New Experience 2
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Da obavestim, da je EQuilibrium "Level Three" New Experience2 dostupan za preuzimanje.
Ovo je treće zvanično objavljeno izdanje ove distribucije. Sufiks "Level Three" je ostao jer je osnova ista kao i na prethodnom izdanju. EQuilibrium "Level Three" New Experience2 takođe je baziran na Kubuntuu 18.04 , ali donosi potpuno drugačiji korisnički pristup u odnosu na prethodno izdanje. Svakako najbitnija stvar je novo okruženje New Experience2.

Ispod haube se nalazi:

64 bit
Plasma 5.12.7
KDEf 5.44
Qt 5.9.5
Linux 4.19
KDE app 17.12.3
New Experience 2.0.1

Izdanje može da se preuzme putem sledećeg linka https://sourceforge.net/projects/equilibrium-level-three/



Takođe ukoliko je neko zainteresovan uskoro će biti u prodaji i izvan Srbije "USB Flash 16gb - EQuilibrium "Level Three" New Experience2" instalacioni flash.

Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Novi zvaničan sajt
http://EQuilibriumOS.com
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Ne valja ti engleski na naslovnoj stranici. Ima puno grešaka, savjetujem ti da nađeš nekog lektora koji će ti temeljito pregledati i dotjerati tekst.

Recimo, pišeš
with minimum knowledge and afford
a jasno je da treba
with minimum knowledge and effort


Tipkarska greška je u rečenici
The themes, as well as the desktop in genera,l can be adjusted.
, treba
The themes, as well as the desktop in general, can be adjusted.


Stilistika je loša na više mjesta... ozbiljno, nađi dobrog lektora za engleski jezik, ovaj tekst ne valja.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Može link na tvoj source kod? Ne mogu naći na webu ni na sourceforgeu, a kažeš da je opensource :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
@iweb, nisam ga skidao, ali sam ga našao na https://sourceforge.net/projects/equili ... t/download
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Nema koda, niti jedan commit nije dostupan u repozitoriju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Sad sam i ja malo pogledao i da parafraziram jednog političara (Beru): "Gdje je source kod?" :hmm
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Rudar hvala. Toga sam i sam svestan. Ali tako je kako je ... Sajt je još uvek u eksperimentalnoj fazi.

Gospodo veliki kritičari, ovako ko je od vas spreman trenutno da investira bespovratno pare (oko 100.000 evra da bi se EQuilibrium digao na nivo samostalne distribucije) i vreme u ovaj projekat?
Lako je kritikovati tuđ rad i odricanje i nalaziti mu mane. Nije vam bitno, dal je nešto funkcionalno ili ne. EQuilibrium nije sastavljan da bi se eksperimentisalo, nego je sastavljen da bi ljudi imali mogućnost izbora i da im bude dostupan. Ne znaju svi da instaliraju linux, zato ljudi i beže od njega (a EQuilibrium je tako sastavljen da je instalaciju na nov računar uradilo dete od 6 godina i baba od 68 i nakon istalacije bio je potpuno upotrebljiv).
Svako može preuzeti EQuilibrium, linkovi postoje. Izvorni kod, i on postoji, samo je razbacan na više mesta (nije skupljen na jednu gomilu, nisam ni znao da to mora, nit sam tome pridavao previše značaja). U svakom slučaju onaj koga zanima i ko želi da pomogne, svakako će da se javi. A što se tiče postavljanja izvornog koda (mada ne vidim nikavu svrhu), evo nek mi neko objasni kompletnu proceduru, gde šta i kako ili nek to i sam učini.
I još jednom napominjem i to je jedno od pravila EQuilibriuma. EQuilibrium nije distribucija za eksperimentisanje, nego za korišćenje. Ko želi da eksperimentiše ima Arch, Gentoo, Debian ... EQuilibrium može svako da skine i da ga prepravi.
Ali kao što vam je svima već jasno na celom tom projektu radi samo jedan čovek (ja), jer koga god do sad sam zamolio da pomogne na ovaj ili onaj način, da se postave repoi, da se sve to izorganizuje, na kraju se ispostavilo da nema interesovanja, da poslovi ostaju do pola urađeni, da se nema vremena ili traže pare. A s druge strane, sve danas košta, reklame na FB, zakup domena, stampanje flajera, štampanje USB Flasheva, raznog reklamnom materijala ... da ne pričam o kupovini hardvera itd ... samo ja znam (zapravo ne znam), kolko me do sad koštalo sve ovo vremena i para.
Tako da, svega će biti ... samo treba vremena.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Svrha postavljanja izvornog koda ti je prije svega da ne kršiš autorska prava ljudi koji rade na puno većim projektima poput KDE-a.

Dok to ne budeš obavio, jasno da te ne možemo podržati. A prije svega, ako tražiš pomoć u razvoju projekta, puno prije ćeš ju naći ako ti je kod otvoren i netko može te promjene napraviti sam, bez da ga ti to tražiš. :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.