Sada je: 29 ožu 2024, 10:02.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pa nije vas, ali ću se ovih dana potruditi da pokačim sve. Ima dosta toga.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Samo kratko da obavestim, da EQuilibrium i posle više od 2 meseca svakodnevnog korišćenja (i redovni update) , radi bez problema. Brzo i stabilno.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Evo još jdna novost vezana za EQuilibrium.
Postao je dostupan freeopen.net. Doduše još uvek u beta verziji, ali bitno da je konačno online. Reč je o katalogu online aplikacija, nekoj vrsti "storea" za EQuilibrium. Za sad je malo aplikacija na popisu, ali vremenom će da se njihov broj uveća. Ukoliko neko zna ili koristi neke online aplikacije koje nisu na spisku, slobodno nek ih doda.
Eto nadam se da će naredno izdanje EQuilibrium IV biti konačno jedna kompletno zaokružena priča.

Inače EQuilibrium je i dalje jako stabilan i nema nikakvih problema. Sve radi kao prvi dan nakon instalacije. Nema onog usporenja u radu koje se dešava na dosta distribucija.

http://www.freeopen.net
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Evo polako da najavim EQuilibrium IV.
Prva stvar: Kao što već (ne)znate EQuilibrium od ovog izdanja prestaje sa dodatkom "Level ... " i prelazi samo na rimske brojeve, dakle nosiće oznaku IV .
Druga stvar: Konačno će biti implementiran (aj da tako kažem) freeopen.net . freeopen.net je zapravo neki vid storea za EQuilibrium. (CWA - converted web apps)
Treća stvar: Biće dostupan u prvoj polovini 2020.
Četvrta stvar: Umesto NewExperience2 (prilagođeno KDE okruženje) defaultno će biti EQexr (prilagođeno KDE okruženje). KDE Plasma će biti 5.18 LTS ... i kao i prethodna izdanja baziran će biti na Kubuntuu (20.04). Mada je još uvek otvorena opcija za Debian (postoji jako velika verovatnoća da će biti uporedno izdanje) ... To je trenutno nešto za sad što se zna ...
Svi predlozi koji će da poboljšaju iskustvo u korišćenju EQuilibriuma su dobrodošli. Takođe ako imate neke korisne programe, a pogotovo extenzije za Chromium a koje smatrate da bi EQuilibrium načinile još produktivnijim javite ili pošaljite upit preko zvaničnog sajta distribucije EQuilibriumOS.com.

Evo sad mali uvid kako bi to trebalo da izgleda


p.s. CWA su zapravo Chromiumove extenzije koje se pokreću kao zasebne aplikacije (SPA https://en.wikipedia.org/wiki/Single-page_application).
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
slika
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Evo malo šta se zna o EQbook-u

http://equilibriumos.com/news/everything-we-know-about-the-156inch-eqbook
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Baza je neki Clevo ili ... ?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Baza je neki Clevo ili ... ?



Za sad su dostupne samo gorenavedene informacije.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Gore navedene informacije ne govore ništa osim lijepog reklamnog trika za raznorazne web portale koji bi mogli prenijeti tih par slika i šturi opis.

Ako ti nije jasno zašto imam takav stav objasniti ću.
Spominje se i3 CPU i HD 5500 grafika. Neupućenom će to možda biti WOW no meni to govori da je laptop temeljen na Intelovom Broadwell procesoru koji je predstavljen 2015. godine. Dalje, navedena arhitektura za sobom vuče DDR3 RAM i upitnu mogućnost barem jednog USB C utora. Zbog navedenog, teško da bi netko mogao slagati laptop na arhitekturi staroj 5-6 godina i još teže da bi to netko za godinu ili dvije kupio,... i zato takvo moje razmišljanje u prvoj rečenici.

Da se razumijemo cijenim i poštujem tvoj rad na distribuciji kao i želju (i hrabrost) da sve digneš na stepenicu više isporukom brandiranog laptopa, ali bi bilo bolje da izostaviš informacije koje su trenutno navedene jer one ne daju ozbiljnost projektu.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Gore navedene informacije ne govore ništa osim lijepog reklamnog trika za raznorazne web portale koji bi mogli prenijeti tih par slika i šturi opis.

Ako ti nije jasno zašto imam takav stav objasniti ću.
Spominje se i3 CPU i HD 5500 grafika. Neupućenom će to možda biti WOW no meni to govori da je laptop temeljen na Intelovom Broadwell procesoru koji je predstavljen 2015. godine. Dalje, navedena arhitektura za sobom vuče DDR3 RAM i upitnu mogućnost barem jednog USB C utora. Zbog navedenog, teško da bi netko mogao slagati laptop na arhitekturi staroj 5-6 godina i još teže da bi to netko za godinu ili dvije kupio,... i zato takvo moje razmišljanje u prvoj rečenici.

Da se razumijemo cijenim i poštujem tvoj rad na distribuciji kao i želju (i hrabrost) da sve digneš na stepenicu više isporukom brandiranog laptopa, ali bi bilo bolje da izostaviš informacije koje su trenutno navedene jer one ne daju ozbiljnost projektu.


Apsolutno se slažem s tobom. I ovo sve i jeste na neki način ispitivanje tržišta i za šta su ljudi zainteresovani i dal su uopšte i zainteresovani.
Trenutno sam i sam u nedoumici jer postoje dve varijante. Ova konfiguracija koju sam naveo i koja mislim (siguran sam) da ima optimalnu konfiguraciju za EQuilibrium IV a cenovno je jako prihvatljiva. Ili da se vratim na premijum segment (prvobitna ideja), gde bi cena bila 5x višlja imao i7 procesor 16gb ram preklopivi ekran na dodir itd ... i imao višak snage kao i memorije koju korisnik ne bi imao gde da potrosi jos narednih 5 godina ...
Vrlo verovatno ova konfiguracija koja je navedena, bi bila pre proizvodnje nadograđena na nešto aktuelno u tom momentu, ali koje bi bilo sličnih karakteristika.
Evo direktno pitanje za tebe (ništa loše): Dal bi dao za EQbook 350 dolara sa prosečnim hardverom ili 1500 dolara sa vrhunskim hardverom? Pitanje je ozbiljno. Ti kao korisnik da treba da ideš da kupiš sutra sa trenutnim mogućnostima (to je ideja kojom se vodim) na šta bi se odlučio. (EQbook nije namenjen gejmerima, već prosečnim korisnicima koji su skoro celo vreme online)
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.