Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Ubuntu i touch screen

22 lis 2015, 13:17

Evo me nazad nakon nekog vremena odsutnosti sa novim laptopom.

Uzeo sam si Dell 7348 (2-in-1) laptop i super sam zadovoljan s njim s obzirom da mi je takav i trebao.

Dobio sam s njih Windows 8.1 i nadogradnja na Windows 10 prošla bez problema, ali išao sam probati Ubuntu 15.04 te nisam bio zadovoljan sa brzinom te nije mi to sve izgledalo touch friendly tako da sam trenutno ponovo na Win 10 kao primarni OS.

Kakva su vaša iskustva sa touch ekranima?

Re: Ubuntu i touch screen

22 lis 2015, 15:32

iForce je napisao/la:Evo me nazad nakon nekog vremena odsutnosti sa novim laptopom.

Uzeo sam si Dell 7348 (2-in-1) laptop i super sam zadovoljan s njim s obzirom da mi je takav i trebao.

Dobio sam s njih Windows 8.1 i nadogradnja na Windows 10 prošla bez problema, ali išao sam probati Ubuntu 15.04 te nisam bio zadovoljan sa brzinom te nije mi to sve izgledalo touch friendly tako da sam trenutno ponovo na Win 10 kao primarni OS.

Kakva su vaša iskustva sa touch ekranima?


Nijedan Linux desktop nije baš super optimiziran za touch iako Unity i Gnome 3 mi se čine više touch friendly nego drugi desktopi. Unity 8 će biti dobar za touch jer je predviđen za sve uređaje. Probaj instalirati proprietary drivere od grafičke, također pogledaj ovo ako imaš problema sa touchpadom:

http://trustdarkness.com/wordpress/dell ... buntumint/
Odgovori