Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Problemi s Mintom na Dell Inspiron laptopu

02 ruj 2015, 09:17

Pozdrav svima,

Zadnje vrijeme (nakon ugradea kernela i sustava) imam određenih problema s podizanjem sustava. Zna trajati nesnosno dugo, ali ne svaki puta i nije se odmah javilo nakon upgradeova. Evo podataka o sustavu:

slika
pic host

Također isto relativno nedavno skužio sam da mi bluetooth ne radi (nisam ziher da li je ikada uopće radio jer ga nisam probao koristiti prije). Kao softverski ga upali normalno i sve, ali nije vidljiv niti otkriva druge uređaje. Baš danas prilikom bootanja u recovery modu mi je zapela za oko linija sa podacima o bluetoothu koja javlja neki problem/grešku, ali prebrzo je prošla da bi vidio točno o čemu se radi. Ima kakvih rješenja za ove probleme?

Hvala unaprijed

Re: Problemi s Mintom na Dell Inspiron laptopu

02 ruj 2015, 15:00

Kod boot-a ako imaš splash screen pritisni stelicu ↓ ili gore i prati gdje zapinje.

Re: Problemi s Mintom na Dell Inspiron laptopu

02 ruj 2015, 20:31

Na brzinu sam ti prošao kroz par tema na forumu kaj se tiče bluetootha pa pogledaj, možda nađeš nešto korisno:

Re: Problemi s Mintom na Dell Inspiron laptopu

03 ruj 2015, 06:15

Što se tiče bootanja zadnjih par puta nije bilo problema, valjda bude sve OK sad. Za bluetooth iz priloženih starih tema vidim da nema rješenja. Šteta.

Re: Problemi s Mintom na Dell Inspiron laptopu

05 ruj 2015, 18:44

Ponovo problemi neki dan, paljenje 20 minuta bez da je uspio ući u stav nakon toga, ponovo i konačno od treće normalan ulazak kao da problema nije bilo.

Evo par fotki ekrana na kojima se dulje zadržao i onih vezanih na bluetooth također (oprostite na blicu tek sam ga na zadnjoj isključio):

slika

slika

slika

slika

slika


imagehost

Htio bi izbjeći reinstalaciju sustava ako je moguće, iako navodno problemi se javljaju i drugima nakon upgrade kernela preko update-a iz samog sustava.
Odgovori