Sada je: 18 svi 2024, 21:51.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav!
Nakon što sam rješio Božjim čudo problem na crnom ekranu sada sam dobio novi problem,a to je da ne mogu se ulogirati preko svojega računa nego samo preko guest mode-a,jeli postoji rješenje za taj problem?
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Još jednom ti pišem ono što sam već rekao da provjeriš pa nisi ništa odgovorio:

  • provjeri da li slučajno imaš uključen "caps lock" - ako imaš onda ti ne prepoznaje lozinku jer je unosiš krivom veličinom
  • provjeri da li slučajno imaš uključenu i zaključanu funkciju Fn tipki - ako imaš, onda umjesto znakova koje koristiš uobičajeno zapravo unosiš brojeve ili +/- pa je lozinka opet netočna
  • postoji i mogućnost da si slučajno prilikom zadnjeg gašenja laptopa dok je sve još radilo dobro prebacio tipkovnicu sa Hr na En (ili obrnuto, zavisi što si i kao koristio) pa da sad opet unosiš krive znakove zbog krivog rasporeda slova na tipkovnici

.. sve to lako (barem dio) provjeriš tako da na laptop spojiš eksternu USB tipkovnicu s Hr rasporedom pune veličine.

EDIT: I za kraj, komunikacija mora biti dvosmjerna.. znači mi predložimo riješenje, a ti ga probaš primijeniti i povratno javiš što se dogodilo.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11360
Site Admin
Postovi: 11360
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Još jednom ti pišem ono što sam već rekao da provjeriš pa nisi ništa odgovorio:

  • provjeri da li slučajno imaš uključen "caps lock" - ako imaš onda ti ne prepoznaje lozinku jer je unosiš krivom veličinom
  • provjeri da li slučajno imaš uključenu i zaključanu funkciju Fn tipki - ako imaš, onda umjesto znakova koje koristiš uobičajeno zapravo unosiš brojeve ili +/- pa je lozinka opet netočna
  • postoji i mogućnost da si slučajno prilikom zadnjeg gašenja laptopa dok je sve još radilo dobro prebacio tipkovnicu sa Hr na En (ili obrnuto, zavisi što si i kao koristio) pa da sad opet unosiš krive znakove zbog krivog rasporeda slova na tipkovnici

.. sve to lako (barem dio) provjeriš tako da na laptop spojiš eksternu USB tipkovnicu s Hr rasporedom pune veličine.

EDIT: I za kraj, komunikacija mora biti dvosmjerna.. znači mi predložimo riješenje, a ti ga probaš primijeniti i povratno javiš što se dogodilo.


Ja vas ne zezam,fn tipka je u redu,isključen je caps lock(mala su slova),na hrvatskom je jeziku!
Sve je u redu ali kada napišem šifru i pritisnem enter onda mi se pojavi crni ekran i neki bljesak i ponovno mi se pojavi za pišenje šifre!
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Kad je to vec na friskoj instalaciji tolko problema , mozda ipak nisi sve dosad odradio kako treba. Mogao si skinuti loš iso file , mogao si ga nepravilno na usb , u samoj instalaciji si mogao fulati....a možda ti i hardver na izdisaju...npr disk....

Na tvom mjestu ja bih dobro istestirao hardver i ako je sve ok onda bih skinuo novi iso , provjerio ga md5sum metodom , onda ga pravilno snimiti na usb te onda pravilno instalirati pazeci pritom na finte tipa gpt uefi i sl....
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:Kad je to vec na friskoj instalaciji tolko problema , mozda ipak nisi sve dosad odradio kako treba. Mogao si skinuti loš iso file , mogao si ga nepravilno na usb , u samoj instalaciji si mogao fulati....a možda ti i hardver na izdisaju...npr disk....

Na tvom mjestu ja bih dobro istestirao hardver i ako je sve ok onda bih skinuo novi iso , provjerio ga md5sum metodom , onda ga pravilno snimiti na usb te onda pravilno instalirati pazeci pritom na finte tipa gpt uefi i sl....

Ja tog vraga imam već pola godine i nisam nikakav problem imao :hmm :hmm :hmm
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
A onda moja isprika. Mislio sam da je friska instalacija.
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:A onda moja isprika. Mislio sam da je friska instalacija.

Ma sve je v redu :hihi :hihi :hihi :thmb-up
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
OVDJE je riješen sličan problem. Prvo ponuđeno rješenje mu nije pomoglo ali je pomogla reinstalacija ubuntu-desktopa.
Ne znam koliko je pametna reinstalacija jer nije navedeno dali je došlo do gubitka podataka. Ne bi smjelo ali vrag nikad ne spava. Možda ne bi bilo loše da sačekaš još neko mišljenje iskusnijeg korisnika u vezi ovog rešenja.

Pozz

PS. Sad kad je Win10 tema zaključana možda netko i uhvati malo vremena za ovo pogledati. :hi_hi
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1026
Postovi: 1026
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
NoMaam je napisao/la:OVDJE je riješen sličan problem. Prvo ponuđeno rješenje mu nije pomoglo ali je pomogla reinstalacija ubuntu-desktopa.
Ne znam koliko je pametna reinstalacija jer nije navedeno dali je došlo do gubitka podataka. Ne bi smjelo ali vrag nikad ne spava. Možda ne bi bilo loše da sačekaš još neko mišljenje iskusnijeg korisnika u vezi ovog rešenja.

Pozz

PS. Sad kad je Win10 tema zaključana možda netko i uhvati malo vremena za ovo pogledati. :hi_hi

ok,hvala :-D :-D
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Molim vas pomozite mi stvarno mi treba vaša pomoć!
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.