Sada je: 19 tra 2024, 03:42.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav!
Kada uključujem računalo traži šifru(što je normalno) za enkripciju i poslije toga osim da mi se pokaže desktop samo se vidi crni ekran i ništa više,resetirao sam 500x puta i ništa se nije promjenilo,prije je radilo sve dobro ali ovaj problem koji sam dobio ja ne mogu da vjerujem?
Zadnja izmjena: lovac1; 30 srp 2015, 20:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
lovac1 je napisao/la:Pozdrav!

Dobrodošao.

lovac1 je napisao/la:Kada uključujem računalo traži šifru(što je normalno) za enkripciju i poslije toga osim da mi se pokaže desktop samo se vidi crni ekran i ništa više,resetirao sam 500x puta i ništa se nije promjenilo,prije je radilo sve dobro ali ovaj problem koji sam dobio ja ne mogu da vjerujem?

Za početak napiši što si zadnje radio prije gašenja računala (eventualni update, eventualnu instalaciju nekog softvera, da li se to već događalo, koji Ubuntu, koji odnosno kakvo računalo imaš i sl.)
Potom malo slikovitije objasni što dobiješ nakon upisa korisničkog imena i passworda (prije toga probaj pogledati ekarn u full tamnom prostoru pod kutom da li se bilo što nazire ili je doista crnilo) .. odnosno, iako možda nisi novi korisnik Linuxa, ali si novi na forumu pa se upoznaj s pravilima za početnike i općenito pravilima foruma.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
lovac1 je napisao/la:Pozdrav!

Dobrodošao.

lovac1 je napisao/la:Kada uključujem računalo traži šifru(što je normalno) za enkripciju i poslije toga osim da mi se pokaže desktop samo se vidi crni ekran i ništa više,resetirao sam 500x puta i ništa se nije promjenilo,prije je radilo sve dobro ali ovaj problem koji sam dobio ja ne mogu da vjerujem?

Za početak napiši što si zadnje radio prije gašenja računala (eventualni update, eventualnu instalaciju nekog softvera, da li se to već događalo, koji Ubuntu, koji odnosno kakvo računalo imaš i sl.)
Potom malo slikovitije objasni što dobiješ nakon upisa korisničkog imena i passworda (prije toga probaj pogledati ekarn u full tamnom prostoru pod kutom da li se bilo što nazire ili je doista crnilo) .. odnosno, iako možda nisi novi korisnik Linuxa, ali si novi na forumu pa se upoznaj s pravilima za početnike i općenito pravilima foruma.

Ne znam bilo je sve ok ali se odjedamput zaledio(ili zaštekao možda) i onda sam ga ugasio i onda sam dobio taj problem inače to radim kada mi šteka kompjuter zbog glupog chroma,imam Ubuntu 14.04 LTS grub 2.02 lts,pročitao sam u drugim forumima da preko recovery moda instaliram mate ali neće instalirati jer dobijem neki Error,koristim ga već 6 mjeseci i zadovoljan sam jer radi moj notebook radi normalno za razliku kada sam imao Windows 7 koji je štekao ko ***€#&&#*@*€#&&# ,stvarno mi treba pomoć oko toga jer imam dosta stvari koji mi trebaju i koje ne smijem "izgubiti"
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Za prvu pomoć digni neku distribuciju u Live modu (s USB-a ili DVD-a) i ukoliko možeš (ako nije otišao HDD ili neki drugi dio hardvera) na vanjski HDD ili drugi pogodni medij prebaci te podatke koji su ti bitni kako bi ih sačuvao, pa onda dalje možemo eventualno uzeti u razmatranje što i kako napraviti da ti se povrati sistem (ukoliko će biti moguće).
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Za prvu pomoć digni neku distribuciju u Live modu (s USB-a ili DVD-a) i ukoliko možeš (ako nije otišao HDD ili neki drugi dio hardvera) na vanjski HDD ili drugi pogodni medij prebaci te podatke koji su ti bitni kako bi ih sačuvao, pa onda dalje možemo eventualno uzeti u razmatranje što i kako napraviti da ti se povrati sistem (ukoliko će biti moguće).

Dobro ja mislim da imam na USB Ubuntu ali ne znam kako da prebacujem podatke?
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Naslov promijeniti: Ubuntu crn ekran nakon unosa passworda za enkripciju?

Malo je nejasno: ako imaš postavljenu enkripciju, prvo ti traži passw za nju, pa onda imaš li autologin ili unosiš ime korisnika i passw?

Kad se pojavi crni ekran? dali prije ili nakon login-a?

Kad je tako pritisneš CTRL + ALT + F2 i vidi radi li ti u konzoli? Ako radi, uneseš što treba (logiraš se) i ukucaš startx.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:Naslov promijeniti: Ubuntu crn ekran nakon unosa passworda za enkripciju?

Malo je nejasno: ako imaš postavljenu enkripciju, prvo ti traži passw za nju, pa onda imaš li autologin ili unosiš ime korisnika i passw?

Kad se pojavi crni ekran? dali prije ili nakon login-a?

Kad je tako pritisneš CTRL + ALT + F2 i vidi radi li ti u konzoli? Ako radi, uneseš što treba (logiraš se) i ukucaš startx.

Upišem si šifru za enkripciju(samo to :D ),crni ekran je poslije unosa šifre osim da mi pokaže desktop,a kada da pritisnem za konzolu?
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Kad se pojavi crn ekran. Ili pritisni strelicu za gore ili dolje, trebao bi dobiti ispis gdje je zapelo.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
lovac1 je napisao/la:Dobro ja mislim da imam na USB Ubuntu ali ne znam kako da prebacujem podatke?


Pod pretpostavkom da imaš instalacijski USB:
  • stavi USB s Ubuntuaom u USB port dok je računalo ugašeno i potom ga upali
  • kad se počne učitavati BIOS nekom od F tipki (provjeri koja je za tvoje računalo + opaska: da si napisao negdje što imaš od hardvera ili popunio profil možda bih ti odmah mogao i reći koja je F tipka u pitanju) odredi sa kojeg se uređaja podiže OS (znači između ponuđenih opcija nađi taj svoj USB, označi ga i lupi enter i ništa dalje ne diraj
  • nakon učitavanja OS u RAM imati ćeš pokrenutu Live distribuciju sa kojom možeš raditi skoro sve kao i da je instalirana na HDD-u s tom razlikom da nakon gašenja računala gubiš sve promjene koje si napravio no to nije ni bitno za spašavanje podataka sa HDD-a na neki drugi medij.

Napomena: podatke koje želiš spremiti u pravilu prebacuješ na neki drugi medij, a ne na instalacijski USB (onaj s Ubuntuom)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
lovac1 je napisao/la:Dobro ja mislim da imam na USB Ubuntu ali ne znam kako da prebacujem podatke?


Pod pretpostavkom da imaš instalacijski USB:
  • stavi USB s Ubuntuaom u USB port dok je računalo ugašeno i potom ga upali
  • kad se počne učitavati BIOS nekom od F tipki (provjeri koja je za tvoje računalo + opaska: da si napisao negdje što imaš od hardvera ili popunio profil možda bih ti odmah mogao i reći koja je F tipka u pitanju) odredi sa kojeg se uređaja podiže OS (znači između ponuđenih opcija nađi taj svoj USB, označi ga i lupi enter i ništa dalje ne diraj
  • nakon učitavanja OS u RAM imati ćeš pokrenutu Live distribuciju sa kojom možeš raditi skoro sve kao i da je instalirana na HDD-u s tom razlikom da nakon gašenja računala gubiš sve promjene koje si napravio no to nije ni bitno za spašavanje podataka sa HDD-a na neki drugi medij.

Napomena: podatke koje želiš spremiti u pravilu prebacuješ na neki drugi medij, a ne na instalacijski USB (onaj s Ubuntuom)

Uf probat ću ali jeli se može popraviti bez toga postupka jer nemam baš vremena za to a taj problem moram rješiti kad tad!
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.