Sada je: 05 svi 2024, 11:26.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

kernel bug je nevezan za nvidiu. neki vrag sa swap.h Doslovno kaže u syslogu "kernel bug" i sve se smrzne nakon toga pa moram sa magic keyevima rebootat. Probao sam staviti novi kernel, on se uredno boota ali ne želi na 4.11 instalirati nvida driver (doduše možda nvida nije još priklagodila driver za 4.11 verziju). 4.10 custom radi OK, radi čak i sa nvidiom osim jedne aplikacije koja uredno sada više ni na čemu ne želi prepoznati cuda i detektirati grafičku.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:kernel bug je nevezan za nvidiu. neki vrag sa swap.h Doslovno kaže u syslogu "kernel bug" i sve se smrzne nakon toga pa moram sa magic keyevima rebootat. Probao sam staviti novi kernel, on se uredno boota ali ne želi na 4.11 instalirati nvida driver (doduše možda nvida nije još priklagodila driver za 4.11 verziju). 4.10 custom radi OK, radi čak i sa nvidiom osim jedne aplikacije koja uredno sada više ni na čemu ne želi prepoznati cuda i detektirati grafičku.


Pa kakav ti računar imaš??? Mislim ... nemoguće da se to baš tolko raspada? Možda ti imaš neke probleme sa instalaciom distribucije. Ne bih da pametujem, ali obično iz iskustva kad čujem da ljudi imaju problem, ili imaju jako stari računar (na kojem je već hardver napola dotrajao) ili ne znaju lepo i jednostavno instalirati distribuciju.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
eQuivalent je napisao/la:
shrike je napisao/la:kernel bug je nevezan za nvidiu. neki vrag sa swap.h Doslovno kaže u syslogu "kernel bug" i sve se smrzne nakon toga pa moram sa magic keyevima rebootat. Probao sam staviti novi kernel, on se uredno boota ali ne želi na 4.11 instalirati nvida driver (doduše možda nvida nije još priklagodila driver za 4.11 verziju). 4.10 custom radi OK, radi čak i sa nvidiom osim jedne aplikacije koja uredno sada više ni na čemu ne želi prepoznati cuda i detektirati grafičku.


Pa kakav ti računar imaš??? Mislim ... nemoguće da se to baš tolko raspada? Možda ti imaš neke probleme sa instalaciom distribucije. Ne bih da pametujem, ali obično iz iskustva kad čujem da ljudi imaju problem, ili imaju jako stari računar (na kojem je već hardver napola dotrajao) ili ne znaju lepo i jednostavno instalirati distribuciju.


Debianov problem na ovom sistemu je što je debian pre start za laptop is 2017, a ubuntuov u tome što ima kernel bug koji je zapravo poznat. Na tvoju žalost, nije ni star komp niti je upitno a nije isntalrian dobro (uostalom instalacijski postupa je toliko jednostavan da nemreš tu ništa fulat). Drži na umu a kernel bug nema nikakve veze sa računalom ili instalacijom.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pa što si tako neodgovorno kupio takav laptop? (pitanje jeste glupo, ali ti se baviš linuxom godinama) Barem si ti mogao da pogledaš konfiguraciju i lepo si upućen u celu problematiku Linuxa sa određenim hardverom.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
eQuivalent je napisao/la:Pa što si tako neodgovorno kupio takav laptop? (pitanje jeste glupo, ali ti se baviš linuxom godinama) Barem si ti mogao da pogledaš konfiguraciju i lepo si upućen u celu problematiku Linuxa sa određenim hardverom.


Nije neodgovorno, sustav radi, dapače, na ubuntu je realno OK osim tog jednog specifičnog buga na specifičnoj verziji kernela. Da tog buga nema ne bi se ni ništa drugo dogodilo, tj. previše sam se igrao sa 17.04 verzijom i da sam stavio odmah 16.10 bi bilo pametnije.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.