Sada je: 29 ožu 2024, 05:38.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

eQuivalent je napisao/la:Pa kako da prebacim adrese? Mislim kad smo već načeli tu temu. Kolko sam gledao sad, Opera Mail (znači ovaj nov za windowse) i dalje se bazira na 12.16 Operi. Dakle, ne verujem nešto previše da je taj softver tolko ranjiv. Drugo su browseri itd ... Ali slazem se s tobom po pitanju starih programa, ali šta da radim. Nema mi druge. Sem da kompletno sve prepisujem, što je preogroman posao.
dakle, ako imas ideju ispucaj. Kako da učitam u neki adresar Operin adresar?


https://sourceforge.net/projects/opera2gmailcsv/

Možda sa ovim jer po opisu ovaj program bi trebao konvertirati Opera kontakte u Gmailov csv format.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Pa valjda ima neku opciju izvoza. vcard, csv, xml, štogod -- nađe se način za to uvesti u drugi program. Ionako nije Opera neka tvrtka koja se bavila vendor lock-inom :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
nema opcija. Izvoz ima samo kao contacts.adr , mada probacu ovo sto mi predlaze JH-IM
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Na Kubuntuovom sajtu su poinudili opsiju da se instalira Plasma 5.8. Ok. Instalirao na Kubuntu 16.10 koji je odlično radio. Zaista nisam imao zamerke na rad. Štaviše bolje ispoliran od 16.04 verzije, što i nije čudno, posto uvek versije posle LTS verzije budu bolje od LTS verzije.
Dakle, prvi utisak nakon nadogradnje je ... pa ono radi, ali ne uliva poverenje. Nekako pomalo tromije, bas se vidi da dosta zakucava procesor na 100% kad se otvaraju programi. Ostalo je manje više isto, neke veće promene nisam primetio (ako ne računamo prijavljivanje i odjavljivanje).
Dakle, ukoliko ne morate (a ne morate), nemojte nadograđivati na 5.8.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Koristim 5.8.4 par tjedana, od kad je testni PPA. Nikakvih problema. Možda tebi disk indeksira pa ti cpu radi. Ja bih preporučio nadogradnju i prijavu bugova.
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Sretan sam kao malo dijete, uspio sam SDDM-u objasniti da želim passwordless login. Stvar koja mi najviše fali od kada više nema izvrsnog KDM display managera iz starog KDE4. Još radi nezgrapno, pa ću pokušati izvesti ono što ima LM 18 cinnamon - passwordless grupu, pa tko je u toj grupi ne treba password pri login u cinnamon, ali mu se ne briše password s logina. To mije zdravije rješenje, pa idem vidjeti kako su to izveli u PAM-u.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ajde da tema ne ode u zaborav, da je malo ozivim.
Dakle, Kubuntu 16.10 Plasma 5.8.5 radi stabilno. A ono što sam imao problem našao sam u čemu je stvar. Zapravo, problem je u kombinaciji Chromium/RAM memorija posto imam samo 3GB očigledno mu treba znatno više, barem nekih 5 ili 6 da bi udovoljio mojim potrebama. Usporavanje je zbog HDDa i Chromiuma. Dakle, posto ja obicno naotvaram mali milion tabova u Chromiumu on jednostavno zagusi RAM i deo SWAPa i onda ... sve uspori. Rešenje sam našao u Operi, koja s tim nema tako očiglednih problema, a neka razlika u korišćenju browsera i ne postoji.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Kubuntu 17.04 je stigao. :)
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
eQuivalent je napisao/la:Kubuntu 17.04 je stigao. :)


Ja sam ga probao i dobro je radio ali iz nekog razloga Chrome i Chromium mi nisu imali minimize/maximize/close buttone.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Znate li da je kde de vrlo vrlo popularno medju linux korisnicima ?

Nas kolega je imao i frisku statistiku u kojoj kde drzi uvjerljivo prvu poziciju medju gamerima( cekam da se javi i da mi link jer se nemrem sjetiti di je to objavio ).

Manjaro je dospio na 3 mjesto dw ( preskocio je ubunta, fedoru, opensuse... ) a sudeći po njihovom forumu kde je omiljen i medju manjaro publikom.

Pitanje za vas koji ste probali kubuntu 17.04, jel discover jos u igri i kako radi ?

...

Edit, evo linka, hvala hrvoje :
https://www.gamingonlinux.com/articles/ ... amers.8441

.....
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.